УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 

Наш Кам'янець-Подільський

        Кам’янець-Подільський належить до найдавніших міст України з майже тисячолітньою історією. Спочатку місто називалось просто Кам’янцем, в імені своєму утверджуючи свою сутність.

        Заповідна його частина - Старе місто - розташована на скелястому острові, висотою 20-30м, утвореному каньйоном річки Смотрич. Петлею, яка нагадує грецьку “омегу”, охоплює Смотрич Старе місто і розходиться по обидва боки від Замкового мосту.

        Замковий міст - міст, що лежить між двома правими берегами однієї річки - міст, який викликав немало суперечок щодо свого походження. За однією з гіпотез, міст було зведено римлянами у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію.

        Використавши своєрідні та унікальні властивості ландшафту, для оборони міста, протягом століть військові інженери створили фортифікаційну систему, що немає аналогів у Європі.

        Невід’ємною частиною Старого міста, його перлиною, є Стара фортеця, яка стала візитною карткою Кам’янця-Подільського, його символом. Історія заснування фортеці починається в XII столітті. Немов продовження кам’яних скель височать башти фортеці. Одинадцять башт входять до складу фортеці, кожна має свою назву і свою історію. Так, наприклад, найвища башта названа Папською тому, що була збудована на кошти, виділені папою римським Юлієм II. Ще її називають Кармелюковою, бо в ній тричі був ув’язнений Устим Кармелюк. У Чорній (кутовій) башті знаходиться криниця глибиною 40 м і в діаметрі 5 м видовбана в скалі. Досі в її стінах збереглося величезне дерев’яне колесо з пристроєм для підняття води на поверхню.

Прочитати повністю...
Міжнародні зв'язки Кам'янця-Подільського
Автор: Alex Andrushchak   
26.02.09

Питання налагодження міжнародних зв’язків завжди було актуальним, особливо для міст, які обрали приоритетним напрямком свого розвитку - туризм. Кам’янець-Подільський у цьому сенсі має гарні напрацювання. 18 лютого відбулося засідання робочої групи з питань міжнародної співпраці за участі секретаря міської ради Михайла Аносова., заступника міського голови Олега Демчука, начальника управління міжнародних зв’язків та туризму Віктора Травінського, депутатів міської ради Ігоря Земскова та Василя Сукача, представників місцевого самоврядування і навчальних закладів міста.

Віктор Травінський повідомив, що міжнародна співпраця нашого міста розпочиналася з обміну делегаціями, проте згодом вона перейшла у реалізацію конкретних проектів і розвивається за чотирма основними напрямками:

  • зовнішньоекономічна діяльність підприємств (спільні проекти, дольова участь);
  • діяльність установ та організацій міста (культурологічні та освітні програми);
  • співпраця на рівні особистих контактів (з послами та представниками країн);
  • робота з містами-партнерами (підписання угод, обмін досвідом у галузі управління).

По першому напрямку інформував завідувач відділу інвестиційної політики управління економіки Кам’янець-Подільської міської ради Олександр Крижанівський. Він повідомив, що основним завданням у 2009 році є максимальне збереження експорту продукції та зменшення імпортних поставок за рахунок виробництва вітчизняних аналогів. Також він назвав суму, отриману від експорту за минулий рік, яка склала 104 млн. доларів США (імпорт – 123 млн.). Наголосив він ще і на тому, що за усі роки незалежної України офіційних інвестицій в місто надійшло всього 11 353 800 доларів, в той час як сума незареєстрованих, як іноземні інвестиції капіталовкладень лише за останні 9 місяців склала орієнтовно 240 млн. доларів.

Про міжнародні співпрацю на рівні закладів освіти розповів проректор з міжнародних зв’язків та туризму Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Віктор Савчук. Він наголосив, що університет сьогодні співпрацює з 86 організаціями з 17 країн світу. Основні напрямки діяльності: робота в грантових проектах, обмін студентами та викладачами, спільні наукові, освітні, культурні проекти, видавництво наукової продукції та мовна практика. За минулий рік 254 студенти та викладачі університету стажувалися закордоном, взято участь у 40 грантових проектах, отримано 14 медалей та 18 дипломів на європейських та світових конкурсах. Досить активну співпрацю на рівні закладів освіти проводить НВК № 13, про що розповів його директор Валерій Кішко, зокрема, основними партнерами школи є польські міста, хоча танцювальний колектив «Апельсин», який займається на базі школи, має зв’язки зі значно більшою кількістю країн.

Про співпрацю на рівні особистих контактів з послами зарубіжних країн розповів Михайло Аносов. Він повідомив, що найбільш результативно на сьогодні робота проводиться з країнами Прибалтики стосовно питань екологічної безпеки та очистки навколишнього середовища.

Олег Демчук розповів про роботу громадських організацій у міжнародних напрямках, зокрема «Центру освітньої політики», який брав участь у більш як 30 міжнародних проектах, та фестивальної агенції «Ратуша», яка працює з іноземними клубами з військово-історичної реконструкції та залучає міста-партнери до участі у фестивальному русі.

Останній пункт міжнародної співпраці розкрила Оксана Ладоренко, заступник начальника управління міжнародних зв’язків та туризму. Вона повідомила, що на сьогодні Кам’янець-Подільський має своїми партнерами 19 міст, 1 повіт та 1 гміну з 12 країн світу:

  1. Польща: міста Каліш, Краків, Перемишль, Глогув, Заверче, Санок, Ченстохова, Саноцький повіт, дільниця Варшава-Таргувек, гміна Горжице (протокол намірів)
  2. Чехія: м. Кутна Гора
  3. Литва: м.Укмерге
  4. Білорусь: м.Полоцьк
  5. Молдавія: м.Єдинець
  6. Румунія: м.Залеу (протокол намірів)
  7. Словаччина: Дольни Кубін
  8. Італія: м. Понте Ламбро
  9. Іспанія: м. Теруель (протокол намірів)
  10. Швеція: м. Херрльюнга
  11. Китай: м.Сучжоу (протокол намірів)
  12. США: м.Атенс з яким співпраця здійснювалась в рамках українсько-американської програми «Партнерство громад».

Оксана Іванівна наголосила, що уже протягом 17 років наші міста активно співпрацюють в напрямках:

  • культури - це участь в міжнародних мистецьких заходах: фольклорні фестивалі, художні та скульптурні пленери;
  • науки і освіти - участь в наукових семінарах, конференціях, освітніх програмах;
  • спорту і туризму - участь в міжнародних спортивних заходах, міжнародних молодіжних таборах;
  • соціального захисту населення – розробка та реалізація спільного українсько-шведсько-литовського проекту з питань захисту дітей та жінок від насилля в сім’ї;
  • в господарчій сфері міст (участь в інвестиційних форумах, обмін досвідом між бізнесовими структурами міст);
  • муніципального управління – обмін досвідом роботи, розробка спільних програм та проектів.

В 2008 році до міст-побратимів Кам’янця-Подільського приєдналось ще 3 міста, це:

  • місто Херрльюнга (Швеція),
  • місто Кутна Гора (Чехія) та
  • місто Ченстохова (Польща).

Останнім на засіданні робочої групи біло внесення Віктором Травінським пропозиції щодо створення координаційної ради міжнародної співпраці, до складу якої увійдуть представники бізнесу, влади, освітніх закладів. Пропозицію підтримали присутні на засіданні, головою майбутнього органу обрано було Михайла Аносова.

  Коментарі відсутні.
Вам необхідно авторизуватись або зареєструватись, щоб розміщувати коментарі.
< Попер.   Наст. >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Місцеві лінки
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
сторінку переглядають:
18 гостей