УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 

Наш Кам'янець-Подільський

        Кам’янець-Подільський належить до найдавніших міст України з майже тисячолітньою історією. Спочатку місто називалось просто Кам’янцем, в імені своєму утверджуючи свою сутність.

        Заповідна його частина - Старе місто - розташована на скелястому острові, висотою 20-30м, утвореному каньйоном річки Смотрич. Петлею, яка нагадує грецьку “омегу”, охоплює Смотрич Старе місто і розходиться по обидва боки від Замкового мосту.

        Замковий міст - міст, що лежить між двома правими берегами однієї річки - міст, який викликав немало суперечок щодо свого походження. За однією з гіпотез, міст було зведено римлянами у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію.

        Використавши своєрідні та унікальні властивості ландшафту, для оборони міста, протягом століть військові інженери створили фортифікаційну систему, що немає аналогів у Європі.

        Невід’ємною частиною Старого міста, його перлиною, є Стара фортеця, яка стала візитною карткою Кам’янця-Подільського, його символом. Історія заснування фортеці починається в XII столітті. Немов продовження кам’яних скель височать башти фортеці. Одинадцять башт входять до складу фортеці, кожна має свою назву і свою історію. Так, наприклад, найвища башта названа Папською тому, що була збудована на кошти, виділені папою римським Юлієм II. Ще її називають Кармелюковою, бо в ній тричі був ув’язнений Устим Кармелюк. У Чорній (кутовій) башті знаходиться криниця глибиною 40 м і в діаметрі 5 м видовбана в скалі. Досі в її стінах збереглося величезне дерев’яне колесо з пристроєм для підняття води на поверхню.

Прочитати повністю...
Пам'ятний знак адміралу Горшкову в Кам'янці-Подільському
Написал Василь Добровольський   
03.03.09

Кам’янецька земля стала життєвою колискою для багатьох відомих далеко за межами Поділля особистостей. Серед тих, хто невтомною працею, особистою мужністю, талантом прославили наш край знанні політичні діячі, науковці, письменники, художники, військові.

По праву чільне місце серед іменитих постатей у цьому списку посідає ім’я Адмірала Флоту Радянського Союзу, двічі Героя Радянського Союзу Сергія Горшкова.

Народився він у 1910 році в місті над Смотричем. Його батьки, Георгій Михайлович і мати Олена Феодосівна працювали викладачами в Кам’янець-Подільській гімназії.

Сергій Горшков закінчив Ленінградське військово-морське училище, служив на Балтійському флоті. Велику Вітчизняну війну зустрів командиром бригади крейсерів у Севастополі. Брав участь в обороні Одеси, Новоросійська, командував Азовською та Дунайською флотиліями. Особливий талант він проявив у визвольних операціях на Таманському й Керченському півостровах.

Після війни Сергій Георгійович Горшков був начальником штабу, командувачем Чорноморського Флоту, з 1956 року, впродовж майже трьох десятиліть - Головнокомандувачем ВМФ і заступником міністра оборони СРСР. З іменем нашого земляка пов’язана ціла епоха ВМФ колишнього Союзу. В наступному році виповнюєтся 100 років від дня народження видатного флотоводця.

Всеукраїнська громадська організація підводників, колишні військові моряки Кам’янеччини виступили з ініціативою увічнити пам’ять Сергія Горшкова й спорудити на батьківщині двічі Героя Союзу пам’ятник. А поки що на місці майбутнього монументу, на одній з центральних вулиць міста – Шевченка, навпроти навчального корпусу Подільського аграрно-технічного університету, минулої суботи відкрито пам’ятний знак адміралу.

З цієї нагоди на місці події відбувся урочистий мітинг, у якому взяли участь керівники міської влади, представники Всеукраїнської організації підводників, воїни місцевого гарнізону, товариші по службі Сергія Георгійовича з Києва, Кам’янця, Москви, Санкт-Петербурга, Одеси.

До речі, в Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї зберігається адміральський мундир Сергія Горшкова, який після його смерті в 1988 році передала дружина Зінаїда Володимирівна.

 
Обсуждение (5 комментариев)
Пам'ятний знак адміралу Горшкову в Кам'янці-Подільському   04.03.2009 [17:24:25]
** Обговорення статті: Пам'ятний знак адміралу Горшкову в Кам'янці-Подільському **

Новину чомусь с запізненням подали і до такого знаку квіти кладуть а не погребальні вінки, а то з незнання не один перехожий злякався!!!Ну і Хмельницький як завжди загребущий!!! Може потихеньку фортецю туди перевезем
#4410
RE: Пам'ятний знак адміралу Горшкову в Кам'янці-Подільському   04.03.2009 [17:54:58]
Тоже мне событие, прибили доску на камень
#4412
RE: Пам'ятний знак адміралу Горшкову в Кам'янці-Подільському   05.03.2009 [07:49:46]
Событие не в этом, а в том что нужно знать известных людей которые жили в твоем городе. К своему стыду я о городе вообще ничего не знаю, хоть и почти всю жизнь в Каменце-Подольском прожил. Про адмирала знал, даже про авианесущий крейсер знал, даже заню что его, крейсер, индийцам продают, а вот что он мой земляк не знал.

А венки меня тоже "прикололи", если это слово уместно, хотя только по ним эту доску и нашел.
#4421
RE: Пам'ятний знак адміралу Горшкову в Кам'янці-Подільському   05.03.2009 [14:29:17]
Еще один памятник в городе не помешает.Но ,по моему мнению,сам факт рождения в определенном месте, еще не является поводом как-то увековечить это место.Сам Горшков никогда не считал Каменец своим родным городом .Имея огромные связи и возможности ,он для нашего города не сделал ничего.Вскоре после рождения ,его семья переехала в Коломну.Именно там и установлен ему бюст , как дважды Герою Советского Союза и именно его он считал своим родным городом.Не умаляя его вклад в развитие флота,особенно подводного, по сути он был партийным фуеуционером ,получившем флот в пожизненное управление.
#4430
RE: Пам'ятний знак адміралу Горшкову в Кам'янці-Подільському   06.03.2009 [15:43:59]
От і я про те! Дійсно, при совітах не удосужились тут бюста поставити, то якого зараз напрягатись? Провести по історичним і туристичним довідникам і баста! Раз пішла така жара давайте понаставим знаки всім царям які на відмвну від Горшкова удосужились в Камянці побувати, почнем з Петра біля Вітряної брами, потішим великодержавних росіян, І Черномирдіна на бабоси розкрутити можна, незважаючи на кризу))))О, до речі, повертаючись до Горшкова, його, радімого Віктора Степановича потрібно розігрівати
#4498

You need to login or register to post comments.
< Пред.   След. >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Каменец-Подольский
Блог
Политика
Коммуналка
Статьи
Каталог предприятий
Фото
Поиск на сайте
Открытки
Форум
Фестивали
Карта сайта
Веб-мастеру
Группы
Гостевая книга
Бронирование гостиниц
Партнеры сайта
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Місцеві лінки
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
Сейчас на сайте:
Гостей - 23