УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 
У календарі:
Нема подій
Всеукраїнський фестиваль водних видів спорту «Аквадром-2008»
Автор: Alex Andrushchak   
22.06.08

4-6 липня, на берегах Дністра в селі Велика Слобода пройде всеукраїнський фестиваль водних видів спорту «Аквадром-2008».

У планах заходу проведення унікальних змагань «Триатлон» за участю повітряних куль, катерів та джипів.

Змагання з пляжного волейболу.

Конкурс краси «Дністровська королева».

Конкурс бардівської пісні «Слобідська ватра».

Змагання з гри у «Підкидного дурня».

Організатори планують, що впродовж 3 днів участь у святі візьмуть понад 2 тис. людей. Влада обіцяє, що проблем з розташуванням наметів та спал ьних мішків не буде. Більш заможні гості можуть забронювати місця у готелі «Дністровська рів'єра» чи приватних садибах Великої Слободи.

 


Зроби свій сайт доступнішим для відвідувачів.
Автор: Alex Andrushchak   
20.06.08

Кожен сайт розрахований на певну аудиторію відвідувачів, а автори сайту зацікавленні в збільшенні кількості цільових відвідувачів. Більшість веб-ресурсів пов'язаних з Кам'янцем-Подільським в більшій чи меньшій мірі розраховуть на відвідувачів, які або проживають в Кам'янці або ж активно цікавляться життям міста. Що ж можна зробити щоб підвищити кількість таких відвідувачів на своєму сайті?

Рейтинг та каталог веб-ресурсів Кам'янця-Подільського

Що ж таке рейтинг? Всі, напевно, бачили невеликі лічильники розміщенні на сайтах, наприклад такий Рейтинг та каталог веб-ресурсів Кам'янця-Подільського
  Ці лічильники встановлюються на сайт при його реєстрації в тому чи іншому рейтингу. Рейтинги (ТОП-списки) являють собою сервери, на яких розміщенні адреси сайтів у відповідності до їх популярності. Це свого роду хіт-парад. Всякий раз, коли відвідувач заходить на сайт, позиція сайту в рейтингу змінюється, він піднімається угору та обганяя сайти на які були меньше заходів.

Чим вище сайт у рейтингу, тим більша ймовірність, що відвідувач зайде на нього. Іншими словами для інтернет-користувачів рейтинги є своєрідним індикатором популярності сайту. В рейтингу веб-сайтів Кам'янця-Подільського зібрані веб-ресурси, що репрезентують наше місто, сайти розміщенні в ньому мають шанс бути переглянутими в першу чергу відвідувачами, що цікавляться Кам'янцем-Подільським

Банерна система Кам'янця-Подільського

Будь-який власник сайта, пов'язаного з Кам'янцем-Подільським, може підключитись до даної системи та рекламувати свій сайт безплатно. Все відбувається наступним чином.
Ви розміщуєте на своїх сторінках чиїсь банери, а ваші, в свою чергу, показуються на сторінках інших сайтів учасників банерної системи. Кожне відвідування вашої сторінки призводить до показу чужого банера. Скільки ви покажете банерів на своїх сторінках, скільки і ваших буде показано на сторінках сайтів, що входять до банерної системи.

Банерна система Кам'янця-Подільського дозволяє організувати обмін банерами у вигляді картинок розміром 120х90 та 468х60. Наприклад:
Офіційний сайт KPLUG Телефонний довідник Кам'янця-Подільського

Розмістивши свій банер у банерній системі Кам'янця-Подільського ви зможете отримати відвідувачів з інших сайтів що презентують кам'янеччину. З питать розміщення банерів у банерній системі Кам'янця-Подільського звертайтесь до hostmaster at info.kp.km.ua

Каталог підприємств та організацій Кам'янця-Подільського

Навіть якщо у вас немає сайта, то інформацію про ваше підприємство чи установу можна розмістити у каталогу підприємств та організацій Кам'янця-Подільського. В каталогу можна вказати сайт та адресу електроної пошти, класифікувати підриємство за видами діяльності. Також можна залишати відгуки про діяльність тих чи інших підприємств та установ.

Звичайно, це лише дещиця того, що можна зробити для збільшення відвідуваності вашого сайта, але сподіваюсь ця інформація буде корисною для вас.

Інші матеріали розділу все для веб-майстра на сайті Кам'янець-Подільський Онлайн.

 


Будуємо свою соціальну мережу!
Автор: Ярослав   
19.06.08
 Русский  Ukrainian 

scr0.jpg На нашому сайті запрацювали компоненти для побудови соціальної мережі. Більшості користувачів відомі такі проекти, як “Одноклассники”, “В контакте”. На нашому сайті, відтепер, у вас є можливість спілкуватись у подібному форматі.

Перш за все потрібно пам’ятати, що при вході на сайт необхідна авторизація (у лівій колонці, одразу під меню сайту). Якщо ви не зареєструвались ще у нас, то вам потрібно це зробити (відповідно клікайте на посилання “Реєстрація“)
Процедура реєстрації на нашому сайті нічим не відрізняється від звичних.

scr1.png
Всі поля, що ви заповнюєте помічені певним значком (, , , ), опис цих значків поданий під формою. Після заповнення і надсилання даних, вам прийде лист на вказану електрону адресу з посиланням, перейшовши по якому ви закінчете реєстрацію на нашому сайті і зможете авторизуватись.

Тепер ви маєте можливість зайти у свій профайл. У лівій колонці у модулі “Авторизація“, після успішної авторизації відображається тепер ваше фото (яке потрібно завантажити у профайл) і вхідні персональні повідомлення. Нижче знаходиться меню користувача.

Щоб зайти у свій профайл, клікайте по відповідному посиланню “Мій профайл“.
Просимо всіх зареєстрованих до 12.06.2008 оновити свої дані у профайлі, оскільки там з’явились нові поля.
Отже, ми в профайлі. Вверху у нас є меню. Навівши курсор на “Редагувати” ми можемо обрати, що ви хочете змінити у профайлі.

Пункт “Оновити особисті дані” переміщає нас на сторінку з особистими налаштуваннями, що розділені закладками.

Закладка “Особисті дані” - містить три своїх підзакладки, “Контактна інформація” - тут ви можете змінити пароль для авторизації на сайті та адресу електронної пошти, а також ім’я користувача, що відображається на сайті. Закладка “Налаштування форуму” відповідно містить поля: Вигляд, Сортування та Підпис, тут ви їх можете змінити. На закладці “Додаткова інформація” заповнюються поля з додатковою інформацією про вас.

Закладка “Файли” - містить налаштування та інформацію про відповідну закладку у вашому профайлі. Ви можете переглянути, допустимі розміри і кількість файлів. Рекомендуємо ставити “Вигляд” у режим “Фотогалерея” і вибераємо рівень доступу до ваших файлів.

На останній закладка “Гостьова книга” рекомендуємо поставити всі перемикачі на вибір “Так”, тоді з’явиться можливість іншим користувача писати свої коментарі у вашому профайлі. Ви матимете змогу блокувати неадекватні повідомлення.

scr1.png

Після зміни ваших налаштувань зберігаємо їх, натиснувши кнопку “Оновити“.

Далі у тому ж меню “Редагувати” вибираємо “Оновити вашу фотографію”, де завантажуємо ваше фото. (Кнопка “Browse…” - вибираємо графічний файл у себе на комп’ютері, кнопка “Вивантажити” - завантажує на сайт ваш файл)
Отже, з налаштуваннями закінчили.

Ви маєте можливість переглядати профайли інших користувачів. Наприклад, можна у меню користувача перейти за посиланням “Список користувачів”, на цій сторінці можна виконати пошук серед профайлів.

Зайшовши у профайл іншого користувача, ви окрім як ознайомитись з інформацією можете відравити йому персональне повідомлення (у полі “Швидке повідомлення” введіть текст і натисніть відправити). Також можна створити “Зв’язок” з даним користувачем (подібне до “Додати у список друзів”).
scr3.png
Щоб його створити і занести користувача у свій список зв’язків (контактів) у верхньому меню профайла “Зв’язки” вибираємо “Запропонувати створити зв’язок”. Після чого введіть повідомлення для погодження і як тільки користувач одобрить ваш запит ви матимите прямий “зв’язок” з даним користувачем. Тип зв’язку (друг, співробітник, знайомий, однокласник) ви зможете задати пізніше з меню “Зв’язки” - “Керування своїми зв’язками”.

Нижче, після основної інформації про користувача йде список груп у які він входить (детальніше про групи нижче).

Ще нижче йдуть закладки, що стосуються власника профайлу, на першій можна переглянути список статей, що написав користувач, на другій пости на форумі, на третій зв’язки, на наступні файли, що побажав показати користувач і на останній коментарі та повідомлення інших людей, що побажали відписатись у гостьовій книзі цього профайлу.

Відповідні закладки є у власному профайлі і ви маєте змогу управляти їхнім вмістом. На закладці “Файли” рекомендуємо створити власну фотогалерею, розмістивши свої фото.

scr4.png Окрім власних профайлів і зв’язків є такий елемент соціальних мереж як Групи. У меню користувача (ліва колонка сайту, нижче авторизації) є в ідповідний пункт “Гупи”. Перейшовши на цю сторінку, ми бачимо список категорій груп. Зайшовши в категорію, ви побачите список груп, що в неї входять. Якщо група відкрита або за підвердженням, ви можете приєднатись до неї клікнувши “Приєднатись до цієї групи”.

Якщо ж вам потрібно створити власну групу, то вверху сторінки, під полем пошуку є посилання “Створити власну групу!”. Потрібно заповнити поля: Категорія, Назва, Опис і Картинка для групи. Нажаль, категоріїї можна створювати лише адміністраторам, тому просимо звертатись, якщо така потреба, написавши приватне повідомлення для одного з адміністраторів: alex, taras, kpsolo. (Для цього в меню користувача перейдіть за посиланням “Мої повідомлення” і вверху виберіть “Нове повідомлення” і в полі “Кому” вкажіть нік користувача, кому адресоване повідомлення)

Що ж можна робити, ставши членом групи? Перш за все, спілкуватись у вибраному колі. Для групи існує свій власний форум, на який ніхто окрім членів групи не може потрапити. Саме на форумі рекомендуємо обмінюватись думками і файлами.
Також є можливість писати оголошення у групі, яке буде видно членам групи. Всі дії і посилання щодо групи знаоходяться у меню на початку сторінки.

scr5.png
 


Формула 1. Гран-Прі Монако, Монте-Карло.
Автор: Alex Andrushchak   
18.06.08

Привіт з Гран-Прі Монако в Монте-Карло. Ця траса вважається однією з самих складних в сучасній Формулі 1, а тому це завжди викликає підвищений інтерес. Вчора в класифікації несподівано для себе поул завоював Філіпе Маса. Другий на стартовій решітці Кімі Райконен, також з Ферарі.
Зважаючи на бліді результати минулих років видається, що Ферарі вдалось знайти настройки, які дозволять їм боротись за перемогу в сьогоднішній гонці. Другий ряд - за пілотами Макларена: Хемільтоном та Ковалайненом. П’ятий - Кубіца, шостий - Росберг, сьомий - Алонсо, восьмий Трулі.
Кваліфікація не обійшлася без аварії, в другій сесії на виході з тунелю свій болід розбив Девід Кулхард. До того йому вдалося показати час, що дозволив йому пройти в фінал класифікації. Але на машині ДіСі довелося міняти коробку передач, отже гонку він прийматиме з 15-ї позиції.
В Монако сьогодні дощ, це може змішати всі карти. Пілоти йдуть на прогрівочний коло, але машина Ковалайнена стоїть. Болідо доправляють до піт-лейн. Хейкі стартуватиме з піт-лейн, якщо це видасться можливим. Гонка розпочалася, в першому повороті - Маса, Хемільтон, Райконен, Кубіца, Алонсо. Без інцедентів. Хоча ні, на повторі видно, що Росберг допускає зіткнення з Алонсо в шпильці.
2-ге коло, Батон в піті, на повторі видно, що Батон в’їзджає в БМВ Хайфельда. Довга зупинка з заміною носа і Батон повертається в гонку на останій позиції. Маса випержає Хемільтона більше ніж на секунду. Умови зараз значно ближче до сухих ніж дощові. Росберг в піті на 4-му колі, на його боліді міняють ніс. Глок їде сьомим, але без переднього крила.
Типова стратегія піт-стопів для Монако - 2. Але погода може все змінити. Відрив Маси складає вже 2.5 сек. Глок в піті для заміни носа, на повторі видно, що його розвернуло в останьому повороті внаслідок чого він і втратив ніс.
На 6-му колі Хемільтон допускає контакт з барьєром, як наслідок прокол заднього правого колеса. Він в піті але швидко повертається. Команда вважає, що пошкоджень немає.
Тим часом Кубіца розпочинає боротьбу з Райконеном за 2-гу позицію. На трасі надзвичайно мокро, гонка сповільнюється. Час міняти гуму? Бюрдє проходить Сутіля і виходить на 12-ту позицію. Прокол заднього правого колеса в Алонсо. Інцедент відбувся в повороті Казино. Сейфіті кар на трасі.
Алонсо відправляється в піт і повертається в гонку на екстра дощовій гумі. На повторі показують що сталось. Спочатку ДіСі втрачає керування болідом і врізається в бар’єр, в тому з місті контроль втрачає і Бюрдє та врізається в болід шотландця. Обидва сходять. Батон в піті, а Райконен попадає під рослідування стюардів, але за що саме, невідомо.
Сейфіті-кар з’їзджає в піт-лейн і гонка в Монако продовжується. Райконена покарано проїздом через піт-лейн за недотримання регламенту щодо гуми. Згідно прогнозу погода покращиться, тому гонщики залишаються на стандартній гумі. Райконен відбуває своє покарання та повертається в гонку четвертим відразу позаду Хемільтона.
Алонсо допускає зіткнення з Хайфельдом, що призводить до розвороту але обом вдається продовжити гонку. Вебер також злегка піддав Алонсо в цьому інциденті але здається ніяких пошкоджень немає. Алонсо в піті, значить все-таки йому необхідний ремонт.
Росберг в піті з 17-ї позиції плюс без переднього крила. Росберг залишивя на стандартній гумі а Алонсо на екстра дощовій. Маса вилітає в повороді Девот, але йому вдається повернутись. Цим скористався Кубіца і захопив лідерство. Вебер проходить Хайфельда та виходить на 5-ту позицію. Сутіль також проходить БМВ.
Проблеми в Хайфельда, його проходять Накаджіма і Трулі. Барікело проходить Накаджіму. Хайфельд в піті, заміна носового конуса і він повертається в гонку на стандартній дощовій гумі.
На боліді Хайфельда було проколоте заднє колесо, тому він не міг підтримувати темп гонки а тим часом Кубіца найшвидший пілот в пелетоні.
Гаряча боротьба за 11-ту позицію між Ковалайненом та Піке. Маса та Кубіца один по одному встановлються кращий час кола. На повторі видно, що Піке блокує колеса в Мірабо і Ковалаейнену та Фетелю вдається пройти бразильця. Кубіца на першому плановому піт-стопі він залишається на стандартній дощовій гумі і повертається в гонку відразу позаду Райконена. Райконен допускає помилку і Кубіці вдається пройти його.
На боліді Кімі пошкоджено переднє крило і він зрізає Девот. Райконен в піті, заміна носа та заправка зайняли 16 сек, дуже тривалий піт-стоп. Фін повернувся в гонку шостим. Є підозра, що це єдиний піт-стоп. 32-коло, кращий час кола від Хемільтона а за Трулі зібралась ціла верениця пілотів. Маса пробивається крізь трафік та заїзджає в піт. 11 сек. зупинка і він повертається в гонку попереду Кубіци!
Ковалайнен в піті з 10-ї позиції а Вебер та Хемільтон встановлються кращий час кола. Трулі в піті, екстра дощову гуму міняють на звичайну дощову. За прогнозом дощ розпочнеться за 15 хвилин. Розворот Глока, він продовжує з розбитим носом. Глок в піті а Макларен лідирує. Росберг проходить Батона і виходить на 11-ту позицію. Дощ очікується за 6 хвилин, Алонсо в піті і йому ставлять суху м’яку гуму! А Росберг вже пресує Піке в боротьбі за 10 позицію. Піке в піті. Йому також ставлять суху гуму.
На повторі відно наскільки важко Алонсо на цій гумі. Вебер в піті і йому також ставлять суху гуму. Кращий час кола від Росберга. Піке вилітає на сухій гумі, зрізає Девот, його гонку закінчено. Батон та Глок в піті. Ковалайнен в піті з 11-ї позиції. Сутіль ще не робив щодної зупинки. Ковалайнен переходить на суху гуму. Певно для експерименту, щоб вирішити чи варто ставити суху гуму Хемільтону. Кубіца вже висить на задньому антикрилі в Маси. Вебер на сухій гумі втрачає 3 позиції і відкочується на 9-ту. Накаджіма та Фетелі в піті з 7 та 8-ї позицій.
Третій розворот від Глока він на екстра дощовій гумі. Кубіца та Сутіль в піті а Алонсо показує новий кращий час на сухій гумі. Хемільтон в піті, швидка зупинка, сухий тип і він залишається лідером. Трулі та Росберг в піті. Барікело в піті. Розворот Батона в шпильці після тунелю. Все це після атак Ковалайнена але обидва продовжуть гонку. Кращий час кола від Накаджіми.
Ферарі готова до зупинки, обидва гонщики все ще на дощовій гумі. Маса в піті, сухий тип але без дозаправки. Маса повертається позаду Кубіци. Друга зупинка від Хайфельда. Кращий час кола від Ковалайнена. Сутіль з тактикою одного піт-стопу може принести індійській команді перші залікові бали. Райконен в піті, суха жорстка гума.
Ковалайнен клепає кращі кола. Що було би, якби не старт з піт-лейн. Батон та Алонсо ведуть боротьбу за 12-ту позицію. Трек підсихає але все ще є кілька мокрих місць на трасі. Аварія Росберга в Басейні. Він покидає болід, машина безпеки на трасі. Весь перед Вільямса розтрощено і обломки валяються по трасі.
На повторі видно, що Росберг просто пропустив точку гальмування перед поворотом і врізався в стіну. Болід вивозять з траси, здається що з нього виливається пальне чи мастило. Хайфельд в піті а піт-лейн відкрито? Буде дуже дивно якщо ніхто не постраждає від проколів після такої кількості обломків. Кругові можуть пройти машину безпеки.
До закінчення гонки ще далеко. Ковалайнен проходить сейфіті кар та повертається в одне коло з лідерами. Хайфельд робить те ж саме. В чому ж затримка для рестарта? Сейфіті кар покидає трасу - гонка продовжується!
Обгонів в чільній групі на рестарті не сталося. Райконен в’їзджає в бік Сутіля в шикані після тунеля. В нього зламане переднє крило. Обидва в піті.
Новий ніс для Райконена а механіки Форс Індія здається шоковані. Новий кращий час кола від Хемільтона, він на 3 секунди випереджає Кубіцу. Тим часом Торо Росо Фетеля на 5-й позиції. Ковалайнен зараз в очковій зоні після його старту з піт-лейн. Райконен 9-ий після 4-х піт-стопів а Сутіль - 15-й.
Можливо сьогодні Барікело вперше з 2006 року зможе набрати очки. Він йде шостим. Ми швидко наближаємось до 2-х часового ліміту гонки. Повну дистанцію гран-прі не буде пройдено. Кращий час кола від Райконена але не він святкуватиме перемогу в Монако.
Останє коло. Хемільтон першим пересікає фінішну лінію і разом з перемогою в гран-прі стає лідером чемпіонату. Кубіца здобуває друге місце для БМВ, Маса - тільки третє для Ферарі. Вебер - четвертий, Торо Росо та Фетель - п’яті, Барікело - шостий. Накаджіма - сьомий, Ковалайнен - восьмий. Райконен поза очковою зоною.

До зустрічі за два тиждні в Монреалі на Гран-Прі Канади!

Всі коментарі до гонок Формули 1 на сайті Кам'янець-Подільський Онлайн

Кам'янець-Подільський клуб вболівальників Формули 1.

 


Формула 1. Гран-прі Туреччини, Стамбул.
Автор: Alex Andrushchak   
16.06.08

Третій рік поспіль поул на треку у Стамбулі виграв Феліпе Маса з Ферарі. Поряд з ним на стартовому полі розмістився Хейкі Ковалайнен з Макларена. Це найкращий результат молодого фіні у кваліфікації. А якщо врахувати його жахливу аварію у Барселоні, то це схоже на міні-подвиг. Другий ряд займають Хемільтон та Райконен. Роберт Кубіца - п'ятий, Вебер - шостий. Прогрес Редбула очевидний, Кулхард також попав у топ-10 і буде стартувати з 10-ї позиції. Для Рубенса Барікело це рекордна 257-ма гонка, він стартуватиме з 12-ї позиції. А замикає пелетон ветеран Фізікела, якого було покарано штрафом у три позиції за виїзд з піт-лейн на червоне світло.

Для турецької гонки Бріджстоун привіз два найжорсткіших типи гуми, тому у деяких пілотів виникають проблеми з розігрівому шин. Типовою тактикою для цього треку є тактика 2-х піт-стопів, з першим в районі 12-го кола. Температура повітря 17 гравдусів, траси 29 градусів, існує ймовірність дощу під час гонки але поки ніяких ознак дощу. Час для прогріву гуми. Ферарі стратує на м'якішому типі, Макларен на жорсткішому. Більшість гонщиків розпочинає гонку на жорсткішому типі.

Червоні вогні гаснуть і розпочинається гран-прі Туреччини. Маса пешршим входить в перший поворот. Жовті прапори, в інцеденті замішана Форсе Індія, сейфеті-кар на трасі. Фізікела завершив свою гонку а механіки Вільямса готовляться до заміни переднього крила на боліді Накаджіми, який зіштовхнувся з Фізікелою. Сутіль повідомив свою команду про те, що йому потрібне нове антикрило. Фетель, Сутіль та Накаджіма в піті. Сефеті кар покине трасу на цьому колі.

Гонку відновлено, Ковалайнен в піті, він отримує новий комплект жорстких шин, певно це був прокол. Накджіма покидає гонку після його інцедента з Фізікелою. Райконен проходить Алонсо і легко виходить на четверту позицію. Маса встановлює кращий час кола, він випереджає Хемільтона на 7 десятих. Ковалайнен повертається в гонку 18-тим після незапланованої зупинки. Новий кращий час кола від Хемільтона і він вже на відстані атаки від Маси. Трулі нависає за Кулхардом в боротьбі за 9-ту позицію. Хемільтон переслідує Масу але цього не досить, щоб вийти на вирішальну атаку. Ковалайнен наздогнав Сутіля а Хемільтон встановлює новий кращий час кола. На повторі видно, що Ковалайнен нарешті зумів пройти Сутіля і виходить на 17-ту позицію.

14-те коло, скоро розпочнеться череда піт-стопів. Масі вдається відірватись на секунду. Алонсо першим відправляється на піт-лейн. Хемільтон на піт-стопі з 2-ї позиції, швидки перший піт-стоп і короткий, несподівана тактика Макларена. Хемільтон 7-й після першого піт-стопу. Ковалайнен проходить Фетеля і виходить на 16-ту позицію. Вебер в піті з 6-ї позиції, піт-стоп тривав 10 сек, жорсткий тип. Він повертається в гонку прямо позаду Алонсо, це не те на що розраховував Редбул.

Маса в піті і лідерство захоплює Кубіца. Маса повертається в гонку трішки попереду Хемільтона. Чистий трек перед Райконеном і він встановлює кращий час кола. Трулі в піті. Ферарі очікує Райконена, і він відправляється в піт. 8.6 сек. зупинка. Хайфельд в піті. Райконен обходить Кубіцу за рахунок піт-стопу.

Маса лідирує випереджаючи Хемільтона та Райконена. Сутіль в піті з 18-ї позиції, це плановий піт-стоп німця. Хемільтон знову наздогнав Масу, розрив сладає меньше ніж секунду. Фетель в піті з 16-ї позиції. Тільки Росберг та Кулхард ще не побували в піті, вони відповідно 5-ий та 6-ий. Кулхард та Бюрдє в піті. Фетель повторно в піті. Проблеми у Торо Росо?

Хемільтон готовий атакувати Масу. Росберг в піті з 5-ї позиції. На повторі видно як Хемільтон проходить Масу у 12-му повороті. Чудовий пілотаж обох пілотів. Хемільтон віддаляється від Маси, але ж гонка ще довга, хто знає яка стратегія у кожного. Піке переторможує в 12-му повороті і це дозволяє Ковалайнену вийти на 11-ту позицію. Болід Бюрдє застигає в гравії після розвороту на трасі, для нього гонку закінчено. Механіки Макларена готові до піт-стопу, Ковалайнен в піті, 9.9 сек зупинка, жорсткий тип.

Хемільтон легко віддаляється від Маси, він їде на секунду швидше на колі. Барікело в піті з 9-ї позиції. Піке в піті з 10ї. Механіки БМВ мають проблеми зі зв'язком з Кубіцею але здається він їх чує. Батон та Глок в піті. Темп Хемільтона наводить на підозри про три піт-стопи в його стратегії. І Хемільтон в піті, новий комплект жорстких шин, отже він зупинятиметься ще раз. Ковалайнен пресингує Глока в боротьбі за 13-ту позицію. Піке переслідує Батона, це поєдинок за 11-ту позицію. Ковалайнену нарешті вдається пройти Глока але він одразу ж допускає помилку і Глок повертає собі втрачену позицію. Але на прямій перед першим поворотом Ковалайнен проводить обгін знову.

Піке в чудовій боротьбі проходить Батона. Слідом за Піке Батона проходить також Ковалайнен. Британець втрачає дві позиції на одному колі. А на чолі пелетону Маса, Райконен та Хемільтон який відстає від Ферарі на 10 сек. 3-тя зупинка Сутіля. Маса в піті з 1-ї позиції, жорсткий тип, як і очікувалося, 7.7 сек. Кубіца в піті і переходить на м'який тип. Райконен лідирує, прес зі стророни Хемільтона зростає. Алонсо в піті з 6-ї позиції. Іспанець повертається 9-им. Хайфельд в піті з 4-ї позиції і він повертається в гонку на 7-ій.

Райконен в піті, 7.1 сек. Хемільтон лідирує але він ще повинен зупинятись. Фетель на 4-му піт-стопі. Росберг ві піті з 7-ї позиції. Хемільтон летить, він і повинен це робити, якщо хоче випередити Райконена. Вебер в піті з 5-ї. Хемільтон в піті. Дуже короткий піт-стоп, 5.9 сек. І йому вдається випередити Райконена!

Кулхард в піті з 6-ї позиції. Піке в піті і він відпускає Ковалайнена. Після закінчення піт-стопів серед лідерів, Маса лідирує, Хемільтон другий. Ковалайнен проходить Кулхарда та виходить на 10-ту позицію а Трулі відправляється в піт. Райконен старається догнати Хемільтона в боротьбі за 2-гу позицію. Ковалайнен проходить Росберга але той відіграється ще до кінця повороту. Ковалайнен в піті, заміна гуми і дуже короткий піт-стоп. Тиск Райконена на Хемільтона збільшується, чи вдасться британцю втримати 2-гу позицію? Ковалайнен все ще бореться, він проходить Глока і виходить на 12-ту позицію. Райконен висить на самому хвості Хемільтона.

Фінальне коло, Маса втреттє стає переможцем гран-прі Туреччини! Хемільтон пересікає фінішну лінію другим, меньш ніж в секунді за ним Райконен. Кубіца четвертий, його напарника Хайфельд - п'ятий. Райконен зберігає лідерство але Маса та Хемільтон наблизились до нього на відстань семи пунктів. Алонсо, Вебер, Росберг відповідно шостий, сьомий та восьмий. В кубку конструкторів Ферарі укріплює своє лідерство і виперджає БМВ на 19 пунктів, яке в свою чергу випереджає Макларен на 2 пункти.

До зустріччі 25 травня на гран-прі Монако!

Всі коментарі до гонок Формули 1 на сайті Кам'янець-Подільський Онлайн

Кам'янець-Подільський клуб вболівальників Формули 1.

 


Формула 1. Гран-прі Іспанії, Барселона.
Автор: Alex Andrushchak   
15.06.08

Сьогодні з поулу стартує Кімі Райконен. Це його перший поул у цьому сезоні. Загалом Ферарі сильно провів практики і кваліфікацію, Маса має третю позицію на стартовому полі. Своєрідною сенсацією стала друга позиція Алонсо з Рено. Сподіваюсь, що Рено зможе підтримати високий темп і в гонці. На четвертій позиції Кубіца. Тільки 5 та 6 місця за результатами кваліфікації посіли пілоти Макларена - Хемільтон та Ковалайнен.

Отже, старт гонки. В першому повороті Кімі залишається першим а Хемільтон проходить Кубіцу і виходить на четверту позицію. Машина безпеки на треку. Схоже що зіштовхнулись Фетель та Сутіль. Найкраще стартували Росберг та Фізікела, Росбергу вдалось прорватись з 15-ої позиції на 11-ту а Фізікелі з 19 на 15-ту.

Сейфеті кар в боксах і гонка продовжується. Райконен попереду, Алонсо виглядає швидшим за Масу, здається що в його баках значно меньше палива ніж у Ферарі. На п'ятому колі Піке вилітає в гравій, йому вдається повернутись на трасу тільки позаду Бюрдє, 18-тим. Райконен встановлює найкращий час кола і він випереджає Масу на дві секунди.

Піке знову на обочині і він припиняє гонку. Він в'їхав у бік Бюрдє при спробі обгону і француз змушений заїхату у піт. Давідсон в піті, а Бюрдє все ще не виїзджає. Тим часом Райконен лідирує з 3-секундним відривом. Накаджіма та Батон показують майже однаковий час на останьому колі і це боротьба за 12-ту позицію. Райконен показує кращий час на першому та другому секторах. Хемільтон атакує Алонсо в боротьбі за 3-тю позицію. Хемільтон втрачає керування на своїм Маклареном, помітоно як зад боліда зносить і це коштує йому кілька десятих, а тим часом в піт відправляється Алонсо. Він повертає у гонку одинадцятим, позаду Барікело.

Накаджіма пресує Батона у боротьбі за 12-ту позицію. Маса в піті з 2-ї позиції, його піт-стоп триває 8.1 сек і він залишається на м'якій гумі. Райконен у піті, також м'яка гума - 8.2 сек. Вебер та Трулі у піті. Отже обидва Макларен та БМВ кваліфікувались з більшою кількістю палива ніж Ферарі. Хемільтон та Кубіца у піті, Ковалайнен лідирує.

Хемільтон виходить попереду Кубіци, вони 6-ий та 7-ий відповідно. Макларен Ковалайнена в стіні з покришок в 9-тому повороті. Сейфеті кар на трасі. На повторі видно, що щось відлетіло позаду Макларена. Маршали працюють, щоб дістати Макларен з гумової стіни а Хайфельд лідирує за сейфеті каром.

На трасі швидка допомога. Хайфельд в піті, значить в нього не було вибору, бо паливо закінчувалось але в це час піт-лейн було закрито. Болід Ковалайнена дістали зі стіни але немає ніякої інформації про стан самого пілота. Механіки Редбула та Вільямса очікують свої пілотів на піті.

Піт-лейн відкрито. Накаджіма, Батон, Барікело, Фізікела, Кулхард та Глок в піті. Ніс у боліді Барікело пошкоджено. А Хайфельд матиме штрафний проїзд через піт-лейн після того як трасу покине машина безпеки. Барікело знову в піті, йому міняють ніс за заправляють. Болід Ковалайнена підняли на крані але він сам у свідомості. На повторі видно, що він наїзджає на щось і його передня ліва покришка розривається.

Машина безпеки покидає трасу і гонка продовжується. В боротьбі за 8-у позицію Розберг переслідує Трулі. Алонсо сповільнюється та зупиняється на обочині, з задньої частини його боліда йде дим. Барікело на третьому піт-стопі. Він покидає болід і відправляється в гараж.

Алонсо вітає своїх вболівальників, перед тим як сісти на скутер та відправитись в гараж. Сато та Фізекела тісно борються за 9-ту позицію. Сато в піті, заміна гуми на жорстку. Хемільтон найшвидший у першому секторі. Росберг сходить, його Вільямс димить. Через цей схід Фізікела попадає в очкову зону. Фізікела та Маса в піті. Піт Маси зайняв 7.2 сек. Вебер та Трулі також в піті. Повільний піт для Трулі. Райконен в піті з першої позиції, Хемільтон та Кубіца також.

Хемільтон виходить попереду Кубіци. Хайфельд спробував пройти Фізікелу в боротьбі за 11-ту позицію але невдало. Кулхард на 2-му піт-стопі. Глоку міняють ніс після підозри на зіткнення з Кулхардом. Прокол задньої лівої покришки у Кулхарда. На повторі видно, що Глов в'їхав в зад Кулхарда і пошковив обидва боліди. Хайфельд нарешті проходить Фізікелу і виходить на 9-ту позицію.

Райконен на 5 десятих повільніший від свого партнера Маси на останьому колі. Але це не тенденція. Кулхард проходить Сато і виходить на 12-ту позицію. Згідно з останьою інформацією з Ковалейненом все нормально, немає ніяких видимих ушкоджень.

Фінальне коло і Райконен отримує перемогу та укріплює своє лідерство в чемпіонаті! Маса - другий. Черговий дубль Ферарі! Хемільтон - третій. Кубіца - четверний і він, на відміну від попередніх гонок, не виводить БМВ на подіум. Далі Вебер, Батон, Накаджіма, Трулі. Дубль Ферарі виводить їх на перше місце в кубку конструкторів.

До зустріччі на гран-прі Турції, що пройде 11 травня!

Всі коментарі до гонок Формули 1 на сайті Кам'янець-Подільський Онлайн

Кам'янець-Подільський клуб вболівальників Формули 1.

 


<< Початок < Попер. 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 Наст. > Кінець >>

Результати 2221 - 2226 з 2280

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог сайтів
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Фото
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
сторінку переглядають:
141 гостей та 1 користувач
frantow