Written by Кам'янець-Подільська місцева прокуратура
|
chetver, 23 traven` 2019 |
За результатами розгляду позову Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури Дунаєвецьким районним судом Хмельницької області визнано недійсним рішення сесії органу місцевого самоврядування та зобов’язано повернути земельну ділянку територіальній громаді.
Місцевою прокуратурою виявлено порушення вимог земельного законодавства при наданні земельних ділянок в межах безоплатної приватизації громадянам.
Встановлено, що місцевий житель, попередньо скориставшись правом безоплатного одержання у власність 2,0 га землі для ведення особистого селянського господарства, звернувся до місцевої ради для одержання земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства.
При цьому, у заяві, яку подано до місцевої ради, громадянин зазначив, що раніше право безоплатного отримання у власність для ведення особистого селянського господарства ним реалізовано не було, що, як встановлено прокуратурою, не відповідає дійсності.
У зв’язку з викладеним, прокурором подано позов з метою витребування земельної ділянки на користь територіальної громади.
Місцевий суд, дослідивши доводи прокурора, визнав законними позовні вимоги та задовольнив позов у повному обсязі.
|
Written by Кам'янець-Подільський міськрайвідділ ДУ"ХОЛЦ МОЗУ
|
sereda, 15 traven` 2019 |
Рясні опади упродовж квітня-травня цього року наробили біди не лише тим, що затопили людям городи, підвали і будинки, вони змили увесь непотріб з полів і в такий спосіб підвищили рівень забруднення ґрунтових вод нітратами. Отже якість води у криницях і джерелах, звідки ми її беремо, стала такою, що її не можна пити і готувати на ній їжу.
Така нітратна вода надзвичайно небезпечна для організму, особливо для дітей з перших місяців життя, адже може викликати так звану воднонітратну метгемоглобінемію. Це таке отруєння, внаслідок якого розвивається кисневе голодування організму, що призводить до важких наслідків, і навіть смерті. Тому заборонено використовувати воду з криниць і каптажів, у яких вміст нітратів перевищує нормативний показник - 50 міліграмів на 1 літр води. Насамперед, це стосується дітей і вагітних жінок.
До слова, забруднена нітратами (навіть у смертельних дозах) вода — чиста, прозора, без запаху і видимих домішок, звичайна на смак. Але її можна використовувати виключно для прибирання приміщень, прання білизни тощо. До того ж, кип'ятіння води, забрудненої нітратами, не зменшує, а навпаки, збільшує її токсичність удвічі.
Отже, будьте уважними до свого здоров'я та здоров'я своїх дітей, адже, є можливість лабораторно дослідити воду з колодязів, свердловин, зразки води до фільтра та після фільтра.
Кам’янець-Подільський міськрайонний відділ ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України», що знаходиться за адресою: с.Мукша Китайгородська, вул.Матросова, 30А проводить лабораторні дослідження питної води (водопровідної, криничної, фасованої) щодо визначення наступних показників:
- показників епідемічної безпеки - мікробіологічні, паразитологічні дослідження;
- санітарно-хімічних показників безпечності та якості: органолептич- них, фізико-хімічних, санітарно-токсикологічних, в т.ч. дослідження вмісту нітратів.
Наша установа також надає консультації та послуги з проведення дезінфекції води криниць. |
Written by Кам'янець-Подільська місцева прокуратура
|
subota, 11 traven` 2019 |
На теренах Кам’янеччини продовжує мати місце випадки шахрайств.
Однією із схем шахрайств є обман через соціальні мережі. Користувачу пропонують пройти опитування, яке проводить банк, приватна компанія, або інша організація. При цьому користувачу повідомляють про можливість отримання пристойної (грошової) винагороди за участь після опитування. В подальшому, після відповідей на запитання користувачу пропонують вказати номер своєї платіжної картки та таємний код для переказу коштів. При цьому гроші на картку ніхто не відправляє, а наявні кошти з вказаної користувачем картки знімаються.
Звертаємо увагу, що псевдо-опитування може з'явиться на електронній скринці, в банерній рекламі на сайтах, в соціальних мережах, а також в розсилках популярних месенджерів.
З метою убереження себе від такого виду шахрайств, ніколи не залишайте свої дані на сумнівних сайтах, і не передавайте свої паролі, секретні коди стороннім (невідомим) особам. |
Written by Кам'янець-Подільський міськрайвідділ ДУ"ХОЛЦ МОЗУ
|
vivtorok, 07 traven` 2019 |
Під час укусу кліща можливо захворіти хворобою Лайма. Хвороба викликається бактерією Borrelia burgdorferi й передається людині через укус інфікованих кліщів. Інкубаційний період або період від укусу кліща до проявів хвороби може становити від трьох днів до одного року. Імунітет до хвороби не стійкий, можливі повторні захворювання. У 2017 році в області захворіло 116 осіб, у 2018 - 181 особа. Протягом трьох місяців поточного року захворіло 9 осіб.
Це дуже небезпечне захворювання, при якому насамперед вражається серце, нервова система та опорно-руховий апарат. Якщо вчасно не пройти курс лікування, то хвороба може призвести до серйозних наслідків. Ознаками хвороби є головний біль, підвищення температури тіла, нудота, безсоння, рідше – сонливість, запаморочення, непокоять болі в м’язах шиї, спини, кінцівок. Пізніше на тілі можуть з᾿являтись так звані блукаючі еритеми червоного кольору. При відсутності лікування захворювання може призвести до ускладнень з боку вказаних органів.
Для визначення попадання збудника (борелій) в організм людини, необхідно провести лабораторне дослідження кліща, який вкусив (огляд під мікроскопом). Крім того, бувають випадки, що людина вчасно не побачила присмоктування кліща, або не змогла його зняти та доставити на дослідження. В таких випадках постраждалим проводиться аналіз сироватки крові на наявність імуноглобулінів М та G, які свідчать про інфікованість людини та давність інфікування. Цей метод добрий тим, що захворювання можна виявити ще до появи клінічних проявів, і відповідно, змінити терміни та інтенсивність лікування.
Дослідження кліщів та сироваток проводять у лабораторії особливо небезпечних інфекцій державної установи «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» за адресою: м. Хмельницький, вул. Храновського, 12. Контактний телефон лабораторії: 67 - 29 - 70.
Для доставки матеріалу (кліща) до лабораторії його необхідно помістити в скляну або пластикову пробірку з вологим середовищем (вата). Доставка може здійснюватись власними силами або звернутись до Кам’янець-Подільського міськрайонного відділу ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України" за адресою: м. Кам’янець-Подільський, вул. Матросова,30а, телефон 9-65-72.
БЕРЕЖІТЬ ВЛАСНЕ ЗДОРОВ’Я ТА ЗДОРОВ’Я СВОЇХ БЛИЗЬКИХ
ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України"
|
Written by Кам'янець-Подільська місцево прокуратура
|
sereda, 24 kviten` 2019 |
23 квітня 2019 року у справі щодо незаконного заволодіння коштами місцевого бюджету у зв’язку з поданням неправдивої декларації про доходи та майновий стан при отриманні соціальної допомоги, прийнято судове рішення у вигляді ухвали.
Згадуючи обставини кримінального провадження, 31.10.2017 мешканка міста подала до Департаменту соціального захисту населення Кам’янець-Подільської міської ради декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, у якій умисно вказала недостовірні відомості, приховавши дані про отримання доходу, а саме отриманої у зв’язку з перебуванням в трудових відносинах заробітної плати. Подавши таку декларацію, особа шляхом обману отримала з місцевого бюджету надмірну виплату тимчасової державної допомоги в сумі 9134 гривень, чим завдала шкоду місцевому бюджету.
Місцевою прокуратурою під час здійснення конституційної функції щодо представництва інтересів держави встановлено даний факт злочинної діяльності та за результатами проведення досудового розслідування 25 березня 2019 року до Кам’янець-Подільського міськрайонного суду направлено обвинувальний акт за ознаками заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайстві), тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.
На суді свою вину обвинувачена визнала повністю, розповіла про обставини вчинення даного злочину та повністю відшкодувала вартість завданої шкоди.
23 квітня 2019 року Кам’янець-Подільським міськрайонним судом прийнято рішення про закриття кримінального провадження за нереабілітуючих підстав, а саме у зв’язку з дійовим каяттям обвинуваченої, з урахуванням вчинення злочину невеликої тяжкості, вчинення вперше, щире каяття та повне відшкодування завданої шкоди.
Кам’янець-Подільська місцева прокуратура
|
Written by Кам'янець-Подільська місцево прокуратура
|
sereda, 24 kviten` 2019 |
ЗАВЕРШЕНО СУДОВИЙ РОЗГЛЯД У СПРАВІ
ЩОДО НЕЗАКОННОГО ПРИВЛАСНЕННЯ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ ПРИ ВСТАНОВЛЕННІ ВИБОРЧИХ КАБІНОК
10 квітня 2019 року у справі щодо привласнення бюджетних коштів шляхом підроблення офіційних документів, прийнято судове рішення у вигляді вироку.
Згадуючи обставини кримінального провадження, в жовтні 2015 року фізична особа-підприємець з метою привласнення бюджетних коштів затвердив акти здачі-прийняття робіт, однак кабіни для таємного голосування на дільничних виборчих комісіях чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів не облаштував згідно укладених договорів з Кам’янець-Подільськими міською та районною виборчими комісіями. В результаті, на дільничних виборчих комісіях використовувалися кабінки для таємного голосування, що були виготовлені з бувших у використанні матеріалів, які використовувалися при проведенні попередніх виборів та були надані адміністрацією установ, в яких розміщувалися ДВК, а підприємець привласнив бюджетні кошти на суму 156 798 гривень. Дані протиправні дії вдалося здійснити у зв’язку з неналежним виконанням своїх службових обов’язків головою виборчої комісії, яка не перевіривши ким облаштовувались кабінки для таємного голосування, також затвердила акт здачі-прийняття робіт.
За результатами проведення досудового розслідування 31 травня та 26 вересня 2016 року до Кам’янець-Подільського міськрайонного суду направлено обвинувальні акти за ознаками неналежного виконання службовою особою своїх обов’язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди державним інтересам, підроблення, повторного підроблення та використання завідомо підроблених офіційних документів, які видаються громадянином-підприємцем, а також привласнення та повторного привласнення бюджетних коштів, тобто у вчиненні злочинів, передбачених ч.ч. 1, 3 ст. 191, ч.ч. 1, 3, 4 ст. 358, ч. 1 ст. 367 КК України.
На суді обвинувачені свою вину визнали повністю, із фізичною особою-підприємцем укладено угоду про визнання винуватості.
10 квітня 2019 року за результатами судового розгляду цього провадження Кам’янець-Подільським міськрайонним судом прийнято рішення, згідно якого обвинуваченого у вчиненні даних злочинів визнано винуватим та призначено покарання у виді позбавлення волі на тривалий термін з можливістю виправлення без реального відбування покарання під час іспитового строку, а відносно обвинуваченої кримінальне провадження закрито за нереабілітуючих підстав, а саме у зв’язку із закінченням строків давності.
Кам’янець-Подільська місцева прокуратура
|
|