УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 
У календарі:
Нема подій


Автор: 
avatar

Уже другий тиждень поспіль початок літнього сезону радує нас не лише пекучим сонцем, а й рясними опадами, які для деяких мешканців нашого міста встигли стати справжньою катастрофою. У вівторок, після чергової зливи, дощ застав мешканку будинку, що на вул. Пушкінській, 14, вдома. Уся вода з дороги та тротуару опинилась у квартирі кам’янчанки, на декілька сантиметрів затопивши помешкання та речі жінки.

Через раптовий дощ та великий наплив води, стічна система не впоралась із своєю функцією, в результаті чого на дорозі та тротуарі біля одноповерхового будинку утворилось справжнісіньке озеро, яке згодом просочилось і в помешкання. «Допоміг» і транспорт, який повсякчас рухається Пушкінською в напрямку Польських фільварок: об’їжджаючи калюжі, паркуючи чи просто розвертаючи власне авто, водії не гребують порушенням правил і частенько виїздять на тротуар, при цьому піднімаючи колесами високу хвилю води з утвореного там дощового озера. Саме такі «хвилі» і накрили будинок бідолашної жінки, якій довелось власноруч боротись зі стихією.

Проблеми з надмірним скупченням води під будинком, кажуть його мешканці, були завжди, однак до самих квартир вода не доходила ще жодного разу. Погіршилась же ситуація після того, як при в’їзді на сусідню з будинком вул. Збарського з’явився заасфальтований насип, що перешкоджає дощовій воді потрапляти на вулицю, і тепер вона стікає не вниз дорогою, а у квартири будинку на Пушкінській. Саме ця штучна загорожа і є, на думку мешканців будинку, причиною їхніх бід.

З цією проблемою господарка постраждалого будинку зверталась і до влади, проте все, на що спромоглись комунальні служби – прочистити каналізацію. Однак, як показав досвід, допомогло це мало, адже вузька каналізаційна труба виявилась не в силах пропустити такі об’єми води, які виникли після раптових рясних опадів. Якби ж вода мала альтернативний шлях відступу, помешканню жінки, можливо, і вдалось би уникнути потопу. Пропонують мешканці будинку, що невдоволені ще й постійним гуркотом автомобілів під їхніми вікнами, владнати проблему і більш радикально – заборонити рух транспорту на цьому відрізку вулиці. Однак, як пояснили нам у департаменті житлової політики, доріг та інфраструктури, робити цього ніхто не збирається, адже Пушкінська є однією з основних вулиць міста, що зв’язує Польські фільварки з центром міста. Тому мрії про вулицю без авто мешканцям, напевно, все ж доведеться відкласти.

Також у своєму коментарі щодо вирішення питання начальник сказаного департаменту Сергій Середюк пояснив, що оскільки цей будинок – приватна власність його господаря, то єдине, чим може наразі допомогти влада у вирішенні проблеми – це реконструювати наявну каналізаційну систему водовідведення. Адже зараз вона, хоча й перебуває у робочому стані і нормально функціонує, у випадку надмірних опадів уже не в змозі впоратись із значним об’ємом води під час сильної зливи. Саме тому решта води, яка не потрапляє до каналізації, залишається на проїжджій та пішохідній частині, що, до речі, і є переднім двором проблемного будинку.  Насип при в’їзді на вулицю Збарського, на який скаржаться мешканці сусідніх будинків, ліквідовувати не будуть, адже власники приватних будинків, що розташовані на вулиці, мають повне право дбати про безпеку своїх помешкань, яким також може загрожувати підтоплення.

Комісія, що виїхала на місце у вівторок, оглянула проблемну ділянку і тепер працюватиме над винесенням на сесію міської ради пропозиції щодо реконструкції каналізації поблизу будинку на вул. Пушкінській, 14 та її фінансування. Якщо колективне рішення місцевих депутатів буде позитивним, влада обіцяє провести відновлення мереж і врегулювати проблему вже цього року.

Однак виникає ще одне питання – на цей раз до водіїв, яким чомусь не вистачає місця на дорозі, і вони виїздять прямісінько на тротуар, брудна вода з якого і потрапляє до помешкань через вікна і двері. Саме через транспорт, що, ігноруючи правила, рухається пішохідною зоною, і страждають старі будинки, стіни яких ризикують не витримати щоденних маневрів маршрутних «Газелей» .  До того ж погода, що вже другий тиждень поспіль «радує» нас рясними дощами, лише додає клопотів людям, яким окрім боротьби з недобросовісними водіями доводиться боротись ще й з водою у власному будинку.

Обговорення (7 коментарів)
RE: Велика вода перейшла поріг дому кам’янчанки   14.06.2012 [12:20:11]
Дякую, виправила
#52889
RE: Велика вода перейшла поріг дому кам’янчанки   15.06.2012 [15:28:28]
А на перехресті Пушкінської та Суворова ось такі "пиріжки з котятами"! І такі моря- окіяни після кожної зливи - дорогу перейти неможливо не зіпсувавши взуття!!!! Та і машинам важко переплисти...
Прикріплений файл:
Ім`я файлу: ____001.jpg
Розмір файлу: 33455 пїЅпїЅпїЅпїЅ
#52945
RE: Велика вода перейшла поріг дому кам’янчанки   22.06.2012 [08:39:22]
Цитата:
Злива в ніч з понеділка на вівторок (4-5 червня) наробила чимало біди на дорогах Кам’янця. Найбільше постраждали вулиці, які знаходяться на Польських і Руських фільварках, Біланівці, у Старому місті. На Новопланівський міст змило болото з розібраного громадського туалету, що у сквері Гунські криниці. Прибиральникам довелося вручну збирати мул, його вивозити й мити бруківку. Багато землі та каміння намило на розі вулиць Пушкінська та Суворова. Майже цілий день працівники КП «Комбінат благоустрою» лопатами згрібали результати дощової стихії.
За словами директора КП «Комбінат благоустрою» Віктора Колодніцького, на прибирання міста від наслідків стихії було кинуто всю техніку, люди працювали і в позаробочий час.
Як повідомив начальник управління доріг та інфраструктури Валентин Свідерський, у місті підтоплень будинків немає, є невеличкі пошкодження дерев тощо.
Ця стихія вкотре «вимила» на поверхню низку проблем. Серед них бруд, який наноситься із будівельних майданчиків, із стихійних міні-смітників, що раз за разом з’явлються у приватному секторі. Також проливні дощі нам вкотре показують відсутність дренажної системи, здорової інженерної думки щодо планування автомагістралей міста.

Тетяна ШУХАНОВА

http://klyuch.com.ua/articles/news/stikhiya-vimila-problemi/
#53210
RE: Велика вода перейшла поріг дому кам’янчанки   18.09.2012 [15:08:08]
Цитата:
Питання про стан і технічне обслуговування зливової каналізації міста, винесене цього тижня на розгляд виконавчого комітету Кам'янець-Подільської міської ради, спричинило найгучніше обговорення і викликало критику з боку міської влади.

"Загальна протяжність мереж зливової каналізації міста - 37, 5 км, що складає 20% від сумарного кілометражу доріг. Тому в нас ще є над чим працювати, адже стан доріг безпосередньо залежить від зливової каналізації, - доповідає в.о директора департаменту житлової політики, доріг та інфраструктури Валентин Свідерський. - У 2012 році на утримання та реставрацію мереж зливової каналізації міста передбачено 300 тис. грн., що на 40% більше, ніж минулого. Зокрема, 90 тис. грн. - на обслуговування мереж, яку здійснює згідно з договором КП "Комунбуд" (директор Сергій Когут) і 210 тис. грн. - на їх реконструкцію".
За словами Валентина Анатолійовича, уже кілька днів ведуться роботи над реконструкцією зливової каналізації на вул. Чапаєва, після чого приступлять до ремонту на вул. Пушкінській, поблизу НВК №13. Проекти були готові значно раніше, призначення ж прийшли лише в вересні.
"Також досягнуто домовленості з київським підприємством, яке проводить наразі обстеження мереж зливової каналізації міста. За допомогою комп'ютера і відеоспостереження вони запустять свою техніку в наші мережі і дадуть нам ясну картинку", - запевнив в. о директора.
Проте, як стверджує міський голова Михайло Сімашкевич, реальних робіт не помітно.
- Ми вже рік не можемо зробити дороги, - зауважив він. - Якщо ви впродовж тижня не визначите, хто гальмує роботу департаменту, вживатимемо радикальних заходів аж до звільнення.
Як повідомив Валентин Свідерський, ще в квітні, коли порушувалося питання стану зливової каналізації, вони звернулися в проектний інститут, аби підготувати карту мереж міста. Інститут виставив рахунок на 100 тис. грн., яких не було на той час. Тоді ж виконавчий комітет вирішив передати всі матеріали управління містобудування та архітектури, що і було зроблено.
На захист департаменту житлової політики, доріг та інфраструктури став заступник міського голови з комунальних питань Сергій Бабій.
- Минулого року на обслуговування зливових каналізацій було виділено всього 60 тис. грн. Цього року ми вже освоїли 99 тис. грн. Зовсім інше питання відносно того, чи є схема мереж зливової каналізації міста. Ніколи не було і немає. Департамент вніс пропозицію про створення цієї схеми, найдешевша її ціна - 100 тис. грн. Жодної копійки на це не виділено. Але відповідально заявляю, що всі документи, які ми маємо, передані ще місяців три тому. Я вважаю, що ми в цій справі зробили дуже великий крок і пропоную все-таки наступного року профінансувати виготовлення схеми зливової каналізації міста.
Аби уникнути будь-яких непорозумінь, міський голова наказав представникам департаменту доповідати на цю тему на щотижневих виробничих нарадах.

Лілія ПЕТРУК.

http://k-pvisnyk.in.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=1184:2012-09-17-06-08-17&catid=57:2011-07-28-17-55-05&Itemid=105
#58383
Велика вода перейшла поріг дому кам’янчанки   20.11.2021 [14:49:23]
Раз такое случается, то комфортное проживание в частном доме невозможно без правильно проведенных коммуникаций, существенно облегчающих быт всех жильцов. Чтобы уберечься от затопления будет достаточно купить насосную станцию?
#116475
Велика вода перейшла поріг дому кам’янчанки   20.11.2021 [14:53:06]
Думаю, вы правы! Водяные насосные станции для дома представляют собой многокомпонентное оборудование, в состав которого входит гидроаккумулирующий бак, насос, шланги, реле контроля давления и в некоторых моделях манометр. Все элементы собраны в единую компактную конструкцию, которую можно установить даже в самом малогабаритном помещении, хозблоке или подсобке. Выбирая поставщика, у которого выгодно купить насосную станцию в Украине, обратите внимание на предложения интернет-каталога «Закупка». Ассортимент компании включает десятки модификаций от известных производителей техники, что позволяет подобрать оптимальную модель для каждого объекта. Я там https://zakupka.com/k/f-korpus-nasosnoy-stancii/ корпус насосной станции, остался доволен покупкой!
#116476
Велика вода перейшла поріг дому кам’янчанки   04.09.2023 [05:43:14]
Ужас....столько горя может натворить вода
#116696

Вам необхідно авторизуватись або зареєструватись, щоб розміщувати коментарі.

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
сторінку переглядають:
15 гостей