Пам’ятайте, що в наші домівки газ приносить тепло, зручності й економію часу, але може стати небезпечним, якщо не дотримуватись правил користування ним.
Найменші порушення Правил безпеки при користуванні газовими приладами можуть стати причиною нещасного випадку, пожежі, вибуху.
Перед включенням приладів (газових котлів різних типів, проточних водонагрівачів, газифікованих опалювальних печей та інші) і під час користування, перевіряйте наявність тяги в димоході.
У зимовий період не рідше одного разу на місяць власники житлових повинні проводити огляд оголовків димоходів, димових труб, які проходять через капітальні стіни (патрубки парапетних котлів) та вживати заходів щодо запобігання їх обмерзанню і закупорці.
Із-за порушення Правил експлуатації газових приладів нещасний випадок стався в житловому будинку по вул. Вокзальній, 1-А. Абонент самовільно встановив зонт на азбестоцементній трубі діаметром 150 мм. і в результаті експлуатації зонт перекрив горловину димохода від газового котла. При включенні в роботу газового котла абонент не перевірив тягу в димовому каналі, і продукти згорання проникли в приміщення житлових кімнат. Як результат, троє людей отримали отруєння чадним газом. Завдяки вчасному медичному втручанню господарі залишились живими.
Згідно Державних будівельних норм по газифікації забороняється встановлення на димоходах зонтів та інших насадок. Такий випадок стався і в житловому будинку по пров. Піонерському, 15.
В житловому будинку по вул. Смірнова, 8 при роботі 2-х контурного газового котла закордонного виробництва не спрацював датчик контролю тяги. Крім того, в приміщенні кухні була відсутня квартирка та встановлена примусова витяжна вентиляція, яка закрила канал природної витяжної вентиляції, що категорично забороняється. В результаті одержали отруєння чадним газом п’ять чоловік, які доставлені до лікарні.
Останнім часом з’явились випадки коли при «скручуванні» електролічильників, заземлюють їх на існуючі в квартирі трубопроводи (газопроводи), внаслідок чого на електроізолюючому фланці проскакує іскра, вигоряє прокладка, що призводить до пожежі. Це сталося в селах Сл. Гуменецька, Вербка, Кам’янка, в м. Кам’янець-Подільському по пров. Піонерському, вул. Збарського, 78.
В житловому будинку по пров. Будівельників, 1 в димовідвідний патрубок від проточного газового водонагрівача абонент самовільно для запобігання проникнення в квартиру тарганів встановив металеву решітку, що зменшило перетин димового патрубка. В результаті двоє дівчат 14-16 років отруїлися газом.
Забороняється заклеювати решітки вентиляційних каналів, замуровувати люки, передбачені для чистки димових каналів від будівельного сміття та сажі.
ПАМ’ЯТАЙТЕ! При виявлені в приміщеннях запаху газу, необхідно негайно провітрити приміщення, перекрити крани перед газовими приладами і повідомити газову службу по тел. «104», не включати і не виключати електричні прилади.
НАГАДУЄМО! Перед початком опалювального сезону, власникам житлових будинків та квартир, які користуються природним газом, необхідно здати в Кам’янець-Подільську філію акти на перевірку та чистку димових та вентиляційних каналів.
Адміністрація Кам’янець-Подільської філії ВАТ «Хмельницькгаз»
|