УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 
У календарі:
Нема подій
"Свобода" вимагає від Януковича звільнити голову Хмельницької ОДА Ядуху
sereda, 18 traven` 2011

18 травня 2011 року відбулася чергова сесія Хмельницької обласної ради. Депутат від Всеукраїнського об'єднання "Свобода", голова обласної організації Ігор Сабій зачитав відкритий лист, який хмельницькі свободівці надіслали на ім'я Президента України. Лист, зареєстрований у канцелярії Адміністрації Президента і прийнятий до розгляду, містить вимогу відставки голови Хмельницької обласної державної адміністрації Василя Ядухи.

Наводимо текст відкритого листа повністю:

"Хмельницька обласна організація Всеукраїнського об'єднання "Свобода" висловлює своє обурення діяльністю Василя Ядухи на посаді голови Хмельницької обласної державної адміністрації. Під керівництвом В. Ядухи Хмельниччина перетворилася на одну із найвідсталіших областей за показниками соціально-економічного розвитку, посівши 21-е місце. Натомість, у регіоні втановився справжній режим Ядухи, який супроводжується тотальною корупцією в органах влади, здирництвом, брехнею і "совковою показухою", нищенням молочного скотарства, спробами тиску на місцеве самоврядування та місцеві засоби масової інформації.

За час правління добродія Ядухи і без того потужна корупція в органах влади стрибнула на кілька порядків угору. Причому, особливо "стараються" наближені до В. Ядухи можновладці та його ставленики. На всю країну прогримів факт вимагання та отримання хабара в розмірі 10,5 млн. грн. одним із голів райдержадміністрацій за виділення та зміну цільового призначення земельної ділянки площею 33 гектари одній із комерційних структур. Посадовця вважали наближеною до голови ОДА особою, подання на його призначення робив саме Василь Ядуха.

На хабарі також погорів один із безпосередніх підлеглих Ядухи, начальник одного з відділів облдержадміністрації. За версією досудового слідства, він вимагав та отримав хабар від мешканця міста Хмельницького за погодження документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки сільськогосподарського призначення без проведення археологічної експертизи.

На своєму робочому місці при спробі отримання хабара затримано головного лікаря Хмельницької обласної стоматологічної поліклініки Романа Свестуна. Він є чоловіком начальниці управління охорони здоров'я Хмельницької облдержадміністрації Наталії Свестун.

На Хмельниччині вже складають "десятки", "двадцятки" рейтингів хабарників в органах влади. Правоохоронці також затримали завідувача одного з відділень Хмельницької обласної психіатричної лікарні №1 за підозрою в отриманні хабара. Лікар вимагав у родичів пацієнтки 10 тисяч гривень. За "винагороду" посадовець обіцяв продовжити лікування жінки.

Голови районних державних адміністрацій, подання на яких вносив В. Ядуха, вірно слідують "традиціям" свого керівника. Зокрема, голова Славутської РДА О. Несен початок своєї діяльності ознаменував намаганнями повідбирати для своїх родичів водойми у місцевих фермерів. Голова Кам'янець-Подільської РДА М. Желізник відзначився політичними репресіями проти громадських діячів та політичних опонентів. Свої посади згадані посадовці отримали завдяки Василю Ядусі.

У притаманному для себе стилі голова ОДА спілкується з людьми та посадовцями. Чого варті його публічні заяви про "мокру матню", "відрубування пальців", погрози "посадити" опонентів.

Відверто нахабною аферою і обдиранням людей є збір коштів на спорудження пам'ятника "Вірі, Надії і Любові" в обласному центрі. Влада в особі чільника ОДА Василя Ядухи і його оточення використовують свої улюблені та звичні командно-адміністративні методи для збору коштів на спорудження монументу.

Тиск на працівників державного управління, освіти, охорони здоров'я, соціальної сфери, культури і спорту поширений в усій області. Від працівників бюджетної сфери вимагали перерахувати одноденний заробіток на спорудження згаданого пам'ятника. Ситуація перебуває під особистим контролем голів райдержаміністрацій. У разі відмови людям погрожують втратою роботи.

Нахабність голови облдержадміністрації при цьому не має меж. Залучені кошти Василь Ядуха вирішив "прокрутити" через благодійний фонд "Щедрість", зареєстрований менше 10 місяців тому. Показово, що головою фонду є заступник голови обласної організації Партії регіонів, депутат обласної ради Михайло Войтюк. Працівників згаданих бюджетних галузей в області нараховується близько 113 200 осіб. Із них 16 800 осіб працює у сфері державного управління, 52 200 – в освіті, 34 900 – в охороні здоров'я та соціальній сфері і 9 300 осіб – у галузі культури та спорту.

Середня заробітна плата працівників цих галузей складає 85 грн. у день. Неважко порахувати, яка загальна сума набіжить, якщо в примусовому порядку зберуть з усіх одноденний заробіток. Виходить майже 10 млн. грн. Навіть за умови, що гроші здадуть не всі, коштів явно буде в надлишку, адже вартість споруди оцінили в 4,5 млн грн., а 1,5 млн. грн. вже поспішно виділили з обласного бюджету.

У типовому "совковому" дусі В. Ядуха намагається видавати бажане за дійсне і займається дешевою показухою. На всю область прогриміла заява голови ОДА про нібито "найдешевші" продукти харчування на Хмельниччині. Але ці заяви були нічим іншим, як пустослів'ям та обманом. В усіх магазинах та на ринках області гречана крупа коштує по 19 грн., і лише Ядуха купує її по 13,90 грн., м'ясо коштує по 40 грн., а голова ОДА звітує про 24 грн. Під час ярмарків, які подають як "велике благо", викидають трохи продуктів, до яких у людей немає доступу.

Діяльність голови облдержадміністрації призвела до важкої кризи на ринку заготівлі молока. Влітку 2010 року закупівельні ціни на молоко за повної бездіяльності влади знизили до 1,30 грн. за літр. Завдяки активності громади, згодом ціни дещо підняли. Зимово-весняний період 2011 року знову став часом падіння заготівельної ціни на молоко. Обурення людей, для яких гроші, отримані від здачі молока – єдиний спосіб отримувати заробіток, викликає те, що усіх найбільших заготівельників молока в області добродій Ядуха об'єднав під крилом Партії регіонів і допоміг їм здобути депутатські мандати.

Візитною карткою голови обласної державної адміністрації став тиск на засоби масової інформації. За версією журналістів, Василь Ядуха посів 13 місце із 23-ох "ворогів преси" України. Ще 22 листопада 2010 року було поширено заяву 30 хмельницьких журналістів про тиск на свободу слова з боку голови Хмельницької обласної адміністрації.

Підлеглі В. Ядухи, яких він рекомендував для призначення на посади голів районних державних адміністрацій, віддано слідують політиці керівника.

Зі слів журналістки газети "Городоцький вісник", після одного з газетних матеріалів голова місцевої РДА у телефонній розмові погрожував їй.

Кілька місяців поспіль лихоманило і "Летичівську газету". Голова РДА М. Літвін намагалася керувати виданням зі свого кабінету, а згодом домоглася звільнення головного редактора. Поведінку голови РДА засудила журналістська спільнота – чиновниця також увійшла до списку "ворогів преси".

Єдине, в чому Василь Ядуха впевнено і безапеляційно посів перше місце – це результати рейтингу "політичного підлабузництва". Практика дешевого самопіару, лакейства, тиску на пресу, зниження рівня добробуту населення області триває упродовж останніх півтора року.

Виходячи з вищенаведеного, ми вимагаємо звільнити Василя Ядуху з посади голови Хмельницької обласної державної адміністрації.

Відповідь просимо надіслати у встановлені законодавством терміни на адресу Хмельницької обласної ради та Хмельницької обласної організації ВО "Свобода".

 
Discuss (1 posts)
"Свобода" вимагає від Януковича звільнити голову Хмельницької ОДА Ядуху   22.05.2011 [17:58:32]
#35011

You need to login or register to post comments.
< Prev   Next >
Останні надходження

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Фото
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
We have
29 guests and 1 member online
jacktow