УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 
Понте Ламбро - італійський побратим Кам'янця-Подільського
Автор: Alex Andrushchak   
26.06.08

174-8-32.jpgСпівпрацю та побратимство між Кам'янцем-Подільським та Понте Ламбро започатковано 7 жовня 2006 року під час фестивалю історичної реконструкції Terra Heroika. В рамках угоди підписаної мером Понте Ламбро Андреа Каттанео та тогочасним мером Кам'янця-Подільського Олександром Мазурчаком передбачено співпрацю у таких напрямках: молодіжні програми, спорт, культура, комерційна діяльність, наука та освіта, соціальна сфера, туризм.

Кожна міжнародна угода потребує двостороннього підписання в обох країнах підписантах, тому, 9 травня 2008 в приміщенні середньої школи Понте Ламбро, після проведення презентації українською делегацією Кам'янця-Подільського, відбулося урочисте підписання договору про співпрацю між нашими містами на італійській землі.

Офіційну делегацію Кам'янця-Подільського очолював Ігор Зємсков - голова фракції БЮТ Кам'янець-Подільської міської ради. До складу делегації увійшли Сергій Вєдєрніков (депутат Кам'янець-Подільської міської ради), Оксана Ладоренко - заступник начальника управління міжнародних зв'язків та туризму, Ірина Шелепницька - заступник начальника міського архіву.

Програмою перебування кам'янчан в Італії було передбачено розробку стратегії співпраці між нашими містами на період з 2008 по 2010 рік. Під час офіційних зустрічей з представниками державного комітету по охороні пам'яток культури, адміністраціями шкіл середнього рівня та професійних закладів, представниками туристичної інфраструктури, керівництвом комуни Понте Ламбро та Адміністрацією провінції Комо, власниками великих промислових підприємств , - було детально обговорено можливі шляхи нашої подальшої співпраці та окреслено майбутні двосторонні проекти. А саме:

  1. Програма молодіжного обміну (міжшкільний проект)
  2. Освітній проект для викладачів та студентів професійних навчальних закладів за спеціальностями: кулінарія, перукарська справа, стилістика та дизайн.
  3. Проведення спільного міжнародного фольклорного фестивалю
  4. Реконструкція та реставрація пам'яток архітектури: експертна оцінка італійськими фахівцями можливостей подальшої реставрації, реконструкції, консервації та моніторинг системи подальшого використання пам'яток архітектури Національного історико-архітектурного заповідника «Кам'янець».
  5. Розвиток економічного напрямку співпраці: інвестиційні пропозиції, вивчення ринку та можливість створення спільних підприємств.

Місто Понте Ламбро (Ponte Lambro) розташоване в провінції Комо області Ломбардія. Воно лежить на схід від міста Ерба, за 15 км від Комо (адміністративного центру однойменної провінції) та за 65 км від Мілана (адміністративного центру Ломбардії).

Назву місту дала річка Ламбро - ліва притока По. За даними на 2001 рік у Понте Ламбро мешкало 4066 осіб (1973 чоловіки та 2093 жінки). Cвіжіші дані (на грудень 2004 р.) вказують на 4145 мешканців. Як бачимо, це зовсім маленьке містечко. Та й площа, яку займає Понте Ламбро, невелика - всього 3,4 кв. км. Проте місто невпинно зростає: 1861 року тут було всього 1257 мешканців, через сто років - 2489, а 1991 року - 3866.

Як і Кам'янець-Подільський, Понте Ламбро - місто старовинне. Найважливішим доказом про його походження з IV століття н.е. є археологічні розкопки, які виявили сліди існування на території Понте Ламбро римської колонії. Зокрема, виявлено рештки оборонних мурів, монети та предмети побуту. Знахідки виставлено в музеї в Комо.

070316_Kamyanets_Andrea_2_t.jpgУ березні Андреа КАТТАНЕО знову відвідав Кам'янець-Подільський, узяв участь у відкритті туристичного сезону в місті над Смотричем. Зокрема, він поділився з кам'янчанами італійським досвідом: "Щоб поліпшити рентабельність туризму, в області Ломбардія створено асоціацію "Замки та вілли", яка ефективно веде рекламно-інформаційну політику та у співпраці зі Швейцарією залучає туристів. Результат очевидний - торік наші пам'ятні місця відвідав понад мільйон туристів, що дозволило працевлаштувати багатьох людей і поліпшити бюджети наших міст".

Отже співпраця триває, сподіваємось, що з декларативної вона коли перейде і в практичне русло.

У статті використано матеріали з вікіпедії, сайту НПП "Подільскі Товтри" та офіційного сайту міськради Кам'янця-Подільського.

Міста-побратими Кам'янця-Подільського

    
  Коментарі відсутні.
Вам необхідно авторизуватись або зареєструватись, щоб розміщувати коментарі.
< Попер.   Наст. >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
сторінку переглядають:
9 гостей