УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 
Країна замків і фортець
Написал Олег Будзей   
28.10.08

Читачі вже звикли, що кам’янець-подільське приватне видавництво «Оіюм» радує їх гарними історичними та краєзнавчими книгами. Не став винятком і Рік української книги. Безперечним цьогорічним здобутком видавництва стала своєрідна науково-популярна ілюстрована міні-енциклопедія оборонних споруд в Україні. «Країна замків і фортець» — так поетично, але водночас і дуже точно названо цю унікальну книгу. Автор проекту, текстів і макету книги — кандидат історичних наук Сергій ТРУБЧАНІНОВ. Крім того, Сергій Васильович — засновник, директор і головний редактор видавництва «Оіюм». Утім, до видання доклали руку всі працівники видавництва «Оіюм» — Алла ЗАТВАРНИЦЬКА як художній редактор, Олена МАКАРОВА як фотограф, редактор, Леся ОЛЬХОВА як коректор.

Про успіх міні-енциклопедії свідчить те, що впродовж 2007 року побачило світ аж два видання книги: перше — у березні (українською мовою, обсягом 48 сторінок), друге — у жовтні (у двох варіантах — україномовному та російськомовному, обсяг кожного з них — по 56 сторінок). Про великий інтерес до книги засвідчило і жваве її обговорення в інтернеті — на форумі російського фортифікаційного сайту.

Якщо в першому виданні було 20 тематичних нарисів, то в другому виданні їх кількість зросла до 24 (обсяг нарису коливається від однієї до п’яти сторінок). Читачі дізнаються про давні городища і античні міста Північного Причорномор’я, фортеці княжої доби, «печерні міста» Криму і фортеці феодоритів, генуезькі замки в Криму, укріплення середньовічного Львова, фортеці козацьких часів, замки та резиденції князів і гетьманів, фортеці Бессарабії, оборонні храми, монастирі, синагоги, про фортеці часів російсько-турецьких воєн, цитаделі імперій, «Лінію Сталіна» та укріпрайони Другої світової війни, київські укріплення, волинські твердині, золоту підкову Львівщини, фортеці в долині Серету, замки долини Збруча, місто-фортецю Кам’янець-Подільський, замки Подільського Подністров’я та Східного Поділля, фортеці Прикарпаття, замки Закарпаття, романтичні замки і резиденції.

Велика цінність книги — ілюстрації. Якщо перше видання було ілюстроване 276 фотографіями, рисунками-реконструкціями замків і гравюрами XVIII—XIX століть, то в другому виданні кількість ілюстративних одиниць зросла до 352. Якщо в першому виданні було вміщено фотографії 11 авторів із чотирьох міст (Кам’янець-Подільський, Львів, Мукачеве, Москва), то в другому виданні — 25 авторів із 11 міст (додалися Київ, Харків, Донецьк, Дніпропетровськ, Вінниця, Ялта, Севастополь).

Звичайно, великий обсяг матеріалу та порівняно невеликий обсяг видання змусили автора до надто стислого викладу (про деякі об’єкти — буквально одним рядком). Але гортаєш книгу — і бачиш, яке неоціненне багатство має Україна. Дійсно, країна замків і фортець.

Якщо наша держава справді хоче дбати про українську книгу — не словом, а ділом — вона би звернула увагу на «Країну замків і фортець», запропонувала би перспективному видавництву «Оіюм» свою дієву підтримку для того, щоб міні-енциклопедію перетворити на велику ілюстровану енциклопедію. Країна замків і фортець того варта!

 1. alex написав:

  Не підкажете де в місті можна побачити та придбати книги видавництва “Оіюм”?

 2. Олег Будзей написав:

  У Старому місті біля Ратуші є розкладка продукції видавництва «Оіюм».

 3. Сергій написав:

  Вітаю Вас! Підкажіть, де і як можна придбате це видання через інтернет з доставкою до м. Суми.

 4. alex написав:

  Схоже, що в інтернет-магазинах книги немає. Можу подивитись скільки ця книга коштує в
  Кам’янці-Подільському. Якщо Вам буде цікаво, то придбаю та перешлю.

 5. alex написав:

  http://catalog.kp.km.ua/institutions/show/40

 6. Volodymyr написав:

  Шановний alex! Чи можливо придбати десь 5 екземплярів цієї книги і переслати до м. Полтави? Якщо так зв’яжіться зі мною ,будь - ласка - Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script Буду Вам безкінечно і щиро вдячний!

 7. santa написав:

  Volodymyr, спробуйте будь-ласка написати в видавництво Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script , можливо вони зможуть вислати Вам книги.

 
Обсуждение (1 комментариев)
Країна замків і фортець   05.05.2009 [17:04:35]
Обговорення статті: Країна замків і фортець

Купила книгу 01.05.09 в Мукачево в замку "Паланок" на розкладці за 30 гривень. Просто СУПЕР. Можна все знайти в інтернеті, але коли подорожуєш і впізнаєш все, що бачила на фото.........- це описати неможливо.
#6059

You need to login or register to post comments.
< Пред.   След. >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Каменец-Подольский
Блог
Политика
Коммуналка
Статьи
Каталог предприятий
Фото
Поиск на сайте
Открытки
Форум
Фестивали
Карта сайта
Веб-мастеру
Группы
Гостевая книга
Бронирование гостиниц
Партнеры сайта
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
Сейчас на сайте:
Гостей - 8