УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 
У календарі:
Нема подій
Пральня загального користування
Written by Андрій Зломинога   
vivtorok, 11 lystopad 2008

Дана ідея запозичена в американця Патріка Кліфтона, який створив компанію по наданню даного виду послуг і тепер впевнений, що знайшов “золоту жилу”. На його думку, пральні самообслуговування явно не встигають задовольняти зростаючий попит населення. Сьогодні його мережа налічує понад 150 пралень по всім Сполученим Штатам.

Для забезпечення рентабельності даного бізнесу, як показує досвід, його слід розміщувати в “спальних” районах. Основними відвідувачами даних закладів є жінки, що диктує певні вимоги до інтер’єру, атмосфери пральні. Якими ж перевагами відрізняється, на перший погляд банальний побутовий бізнес? Перед усім, він не має чітко вираженої сезонності, таким чином спади не відображаються на ньому; розрахунок відбувається готівкою, відповідно, не потрібно розбиратися з рахунками; і найбільш приємно для бізнесменів те, що відвідувачі практично самі виконують основну частину роботи. Мінімум проблем – низький ризик банкрутства.

Місто Кам’янець-Подільський не має жодного закладу такого типу, відсутні також хімчистки (за винятком представництв м. Хмельницького та Чернівців). Єдиним суттєвим конкурентом на даному ринку виступають домашні пральні машини, проте даний бізнес орієнтований на сегмент споживачів із середніми доходами, які не мають власних пральних машин (за барком коштів, місця для встановлення, власного житла…).

Найоптимальнішим районом Кам’янця-Подільського для розміщення пральні є мікрорайон Жовтневий, адже його населення складає близько 30 тис. осіб., завдяки великій кількості багатоповерхівок досягається висока густота заселення, позитивно відобразиться близькість районів Смірнова, Біланівка. При середньому розмірі домогосподарств 2,7 особи, на мікрорайоні проживає близько 11 тис. сімей. Припустимо Вашими послугами готові скористатись 4 відсотки сімей, що при середній відвідуваності 1 раз на тиждень дасть потік в 440 людей в тиждень (1760 людей в місяць). Тривалість робочого тижня складатиме 56 годин (6-денний робочий тиждень, вихідний вівторок, субота-неділя – 12 годинний робочий день). При такій завантаженості отримаємо середню завантаженість 8 осіб на годину (при наявності 10 пральних машин середня завантаженість обладнання складатиме 80 %). Розклад роботи коригуватиметься, проте має бути зорієнтованим на вечірнє відвідування.

Для організації бізнесу необхідно приміщення загальною площею близько 60 кв. м., в якому мають бути розміщені 10 пральних машин, 2 сушильні машини, столи для прасування з прасками, місце адміністратора, дитячий куточок, місця для споживачів (кількість яких в подальшому коригуватиметься залежно від попиту). Приміщення повинно мати доступ до лінії електромережі потужністю 30-40 кВт для забезпечення безперебійного живлення всього електроустаткування, водопостачання та каналізації, тепловий режим може забезпечуватись централізованим або ж автономним опаленням, або шляхом встановлення кондиціонеру (що дозволить регулювати температурний режим протягом року). В якості такого приміщення може служити одно-двокімнатна квартира відповідної площі розташована на першому поверсі.

Витрати на облаштування пральні: ремонт та дизайн приміщення – 15 тис. грн., пральні машини – 20 тис. грн., сушильні машини – 4 тис. грн., меблі – 5 тис. грн., облаштування дитячого куточку – 2 тис. грн., місця для прасування (2 шт.) – 1 тис. грн., комп’ютеризація системи – 10 тис. грн., телевізори (2 шт.) – 2 тис. грн. Загальні капіталовкладення складатимуть 59 тис. грн.

Щотижневі витрати складатимуться із заробітної плати – 840 грн. (56 годин по 15 грн. за годину), єдиного податку – 50 грн., комунальних платежів – 100 грн., інших витрат – 50 грн., оренда приміщення – 500 грн. Загальна сума складе 1540 грн.

Змінні витратами одної пральної машини, які залежать від обсягу надання послуг, складатимуть при потужності 1 кВт та споживані 52л води на цикл прання, при середній тривалості циклу прання 1 година – 0,7 грн.; сушильної машини (2 кВт) – 1 грн.; праски (2 кВт) – 1 грн. При середній завантаженості обладнання 80 % витрати складуть 492,8 грн. на тиждень.

При вартості одного циклу прання 10 грн., сушки10 грн. за годину, прасування 3 грн. та середній завантаженості обладнання 80 % при 56-годинному робочому тижні валовий дохід складе 5644,8 грн. за тиждень. Що за мінусом змінних витрат складе дохід 5152 грн. Загалом цінова політика підлягає коригуванню для вирівнювання попиту в різні дні, знижуючи ціну в будні дні до 5-6 грн. та підвищуючи ціну до 12 грн. у вихідні дні.

Прибуток складатиме з вирахуванням постійних витрат 3612 грн. Відповідно окупність проекту від основного виду діяльності складатиме 17 тижнів. Одночасно можна розвивати торгівлю промисловими товарами, а саме миючими засобами.

Досвід передових компаній свідчить про високу рентабельність та популярність даного виду послуг і постає цілком закономірне питання: чи виживуть в цій боротьбі домашні пральні машини?

P.S. Я буду радий отримати Ваші зауваження, пропозиції, побажання, ідеї. Пишіть мені на E-mail: This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it

Андрій Зломинога

Всі статті з серії "Власна справа"

Вперше опубліковано в газеті "Ділове Місто", www.kam-podil.com

 
Discuss (2 posts)
Пральня загального користування   07.12.2023 [16:01:14]
** Обговорення статті: Пральня загального користування **

А нужно мебель покупать в такие заведения? Наверно диванчики небольшие не помешают?
#116826
Пральня загального користування   08.12.2023 [07:37:08]
Конечно, мебель, где можно присесть отдохнуть в любом помещении подобного плана не помешает. Я тоже выбираю диваны в Barin House https://laykni.com/kakie-byvayut-divany-barin-house-nazyvaet-osnovnye-modeli/ . Тут они есть разного размера и с разной обивкой. Вам бы выбирать советовала либо из плотной ткани, либо из эко кожи. И громоздкую мебель лучше не брать.
#116828

You need to login or register to post comments.
< Prev   Next >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
We have
22 guests online