УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 
У календарі:
Нет событий
Великий теніс
Написал Андрій Зломинога   
02.12.08

В різні часи мода на спорт могла змінюватись, проте теніс залишається одним із найулюбленіших масових видів спорту. Займатись ним не лише приємно, але й престижно. Попри все інше – це непоганий вклад капіталу, адже, людей, які захоплюються здоровим способом життя, дедалі більшає. Побудувати тенісний корт сьогодні можна за декілька місяців: фірм, які здійснюють будівництво “під ключ”, на ринку доволі багато.

З комерційної точки зору, будівництво корту – справа доволі витратна. Звичайний ґрунтовий обійдеться в 15-20 тис. дол., критий – дорожче. На першому етапі потрібно визначитись, який тип корту будуватиметься – відкритий чи закритий. Більш рентабельний закритий – він приноситиме дохід впродовж всього року, тим більше, що крите приміщення можна переоблаштовувати під інші види спорту. Для розвитку бізнесу відкритий корт можна й не будувати, так як період його використання протягом року буде близько 6 місяців.

Для комерційного використання найкраще будувати закриту споруду як мінімум на два корти, що й надалі лягатиме в розрахунки. Враховуючи кількість населення міста, обсяги туристичного потоку, відсутність значних альтернатив в межах міста та району для активного відпочинку, та відсутність якісних тенісних кортів в ближніх населених пунктах – площадки тенісних кортів не будуть простоювати.

Для будівництва зовнішнього каркасу можна застосовувати декілька технологій: капітальна будівля, повітряноопірна, каркасно-тентова, металево-каркасна споруди. Найбільш прийнятна за ціновою складовою та кліматичними характеристиками України для міста буде каркасно-тентова споруда. Вона може легко вибудовуватись та переноситись, термін служби щонайменше десять років, важливою перевагою є можливість виконання напівпрозорого даху.

Під час реалізації проекту особливу увагу слід приділяти таким напрямам, як вибір місця розташування, проектування, безпосереднє будівництво тощо. При виборі підрядника орієнтуватись потрібно не лише на ціну (що менше – то краще), а в основному на солідність та рекомендації фірми.

Маркетингові заходи включатимуть наступне: проведення активної рекламної кампанії в ЗМІ міста та області про даний вид послуг, популяризація активного відпочинку, проведення місцевих та регіональних змагань.

Основні фінансові ресурси, природно, використаються на будівництво споруди. Щодо облаштування ігрової площадки, потрібно віднестись з максимальною увагою. При виборі покриття для тенісного корту потрібно враховувати не лише його ціну, якість і довговічність, але й бажано підрахувати і витрати на експлуатацію. Серед всього різноманіття покриттів слід виокремити основні: ґрунтове (цегляна крихта), тверде (асфальт чи бетон), акрилове, рулонне гумове, штучна трава та інші більш рідкісні та дорожчі покриття.

Витрати на будівництво критої споруди на два корти з акриловим покриттям (найоптимальніший варіант для непрофесійної гри) за оцінками різних фірм, що працюють на ринках України та Росії коштуватиме близько 250 тис. грн., додатково витрати на реєстрацію, отримання дозволів, придбання земельної ділянки – 50 тис. грн. Загальна вартість капіталовкладень 300 тис. грн.

Щомісячні витрати складатимуться із заробітної плати двох працівників по обслуговуванню та забезпеченні експлуатації об’єкта – 4 тис. грн., комунальні платежі – 3 тис. грн., експлуатаційні витрати – 2 тис. грн., маркетингові заходи – 1 тис. грн., податки та інші накладні та адміністративні витрати – 2 тис. грн., що в загальному підсумку складе 12 тис. грн. щомісяця.

При щоденній роботі кортів із загальним фондом робочого часу 24 години (2 корти по 12 годин) в умовах міста Кам’янець-Подільського можна досягти завантаженості на рівні 16-20 годин, що в середньому в місяць складе 540 годин ігрового часу, а при середній вартості години гри 40 грн. (ціна може коливатись в залежності від часу доби, наявності скидок…), середньомісячний валовий дохід складе 21600 грн. За мінусом щомісячних витрат валовий прибуток складе 9,6 тис. грн. Таким чином, термін окупності проекту складатиме 32 місяців, або близько 2,5 років.

Коли створюється бізнес з метою не лише комерційної вигоди, а й соціально-виховним підгрунтям – це надзвичайно корисно для суспільства. Пропаганда спорту, турбота про здоровий спосіб життя молодих людей, яким важко знайти альтернативу проведення дозвілля, відіграє важливу роль в формуванні світогляду підростаючого покоління. І тоді, коли такий бізнес приноситиме високі та постійні прибутки своїм власникам, ми зможемо бути впевненими, що майбутні талановиті олімпійці не згублять себе на вулицях та у залах гральних автоматів.

P.S. Я буду радий отримати Ваші зауваження, пропозиції, побажання, ідеї. Пишіть мені на E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script

Андрій Зломинога

Всі статті з серії "Власна справа"

Вперше опубліковано в газеті "Ділове Місто", www.kam-podil.com

 
Обсуждение (1 комментариев)
Великий теніс   06.05.2022 [12:20:42]
** Обговорення статті: Великий теніс **

Классный вид спорта, очень по душе был, пока не появились проблемы с ногами. Благо вовремя получилось найти качественную клинику Флеболог, где есть лазерное лечение вен нижних конечностей https://flebolog.ua/services/endovenoznaya-lazernaya-koagulyatsiya/ , что очень выручило меня вовремя. Теперь дорого в спорт закрыта, но жизнь продолжается!
#116485

You need to login or register to post comments.
< Пред.   След. >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Каменец-Подольский
Блог
Политика
Коммуналка
Статьи
Каталог предприятий
Фото
Поиск на сайте
Открытки
Форум
Фестивали
Карта сайта
Веб-мастеру
Группы
Гостевая книга
Бронирование гостиниц
Партнеры сайта
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
Сейчас на сайте:
Гостей - 14