УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 
В Кам'янці-Подільському засідав депутатський клуб
Written by Ruslan Nazarets   
ponedilok, 16 lyutyy 2009

Питання енергозбереження надзвичайно актуально в сучасних економічних та політичних умовах. Тому для Кам’янця-Подільського великою перевагою є те, що влада уже почала активно займатися вирішенням цієї проблеми.

У рамках покращення ситуації стосовно енергоспоживання у місті, 13 лютого у сесійній залі міської ради відбулося засідання депутатського клубу, на яке були запрошені міський голова Анатолій Нестерук, виконавчий директор Асоціації енергоефективних міст України Анатолій Копиц, заступник міського голови Віктор Дибаш та представники влади міста. До порядку денного внесли два питання: ефективне використання енергоресурсів в комунальних установах, організаціях і підписання угоди міських голів 370 міст з різних країн у Брюсселі стосовно програми допомоги впровадження енергозберігаючих технологій.

Першим до слова запросили Юрія Лягудко, начальника відділу розвитку житлово-комунального господарства та енергозбереження міської ради, який доповів про результати роботи за час роботи відділу у 2008 році. Зокрема, він наголосив на тому, що вдалося реалізувати збір та обробку інформації про використання енергоресурсів. Відповідно до цих досліджень, вдалося виявити, що за останній квартал минулого року істотно знизилося споживання гарячої води, проте використання газу зросло у зв’язку з встановленням нової котельні для дитячого садка №5. Загалом, згідно результатів минулого року, на використанні енергоресурсів було зекономлено 1 млн. 441 тис. 778 грн., що становить 14,8% порівняно з минулим роком.

Слово надали також представнику депутатського корпусу Сергію Акимовичу, який запропонував заощаджені гроші витрачати на встановлення енергозберігаючих технологій, а також сказав, що «Кам’янець-Подільський став заручником свого інтенсивного енергозбереження», оскільки досягти таких же результатів цього року буде дуже складно.

На засіданні виступали також представник ЗАТ «Тепловоденергія», радник міського голови з енергозабезпечення Віктор Твердохлібов, заступник міського голови Віктор Дибаш, які порушили питання обліку обсягів спожитої енергії, моніторингу використання енергоресурсів, ефективності та ККД «Тепловоденергії», а також розробки схеми теплопостачання у місті.

Підсумки по першому питанню підводив міський голова Анатолій Нестерук, який наголосив, що енергозбереження – це загальнодержавна проблема, на її вирішення потрібні дуже великі кошти. Він повідомив, що на сьогоднішній день міська влада має намір зв’язатися з одним із інститутів Харкова, який встановлював технології опалення альтернативним паливом на ВАТ «Подільський цемент» (цей проект окупився за 14 місяців), щоб обговорити встановлення таких приладів на інших об’єктах міста.

Важливим, за словами міського голови, є те, щоб «Тепловодоенергія» була в комунальній власності, оскільки лише в такому випадку можливе надання допомоги з Євросоюзу за програмою, впроваджувати яку в Україні доручили Литві. Також Анатолій Макарович надав інформацію про те, що представники нашого міста захистили бізнес-проект , який передбачає отримання 5,8 млн. доларів США від Світового банку на модернізацію обладнання енергопостачання.

Першим доповідачем по другому питанню став Анатолій Копиц, який сказав, що Кам’янець-Подільський є вражаючим містом у питаннях енергозбереження, оскільки «він є єдиним містом, яке спроможне відслідковувати використання енергоресурсів в кожній будівлі кожного дня», що є унікальним досвідом на теренах колишнього Радянського Союзу. Також він висловив твердження, що зберігати ресурси найефективніше можна за рахунок управління та контролю (до прикладу, у Польщі ефективний енергетичний менеджмент приніс майже половину всього енергозбереження). Анатолій Копиц ще розповів про підписання у Брюсселі угоди міських голів 370 міст різних країн світу, яка передбачає те, що вони беруть на себе зобов’язання знизити енергоспоживання на 20% в обмін на фінансове партнерство з європейськими організаціями. «По суті, це перша програма Європейського Союзу, в якій Україна реально бере участь,» - заявив доповідач.

  No Comments.
You need to login or register to post comments.
< Prev   Next >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
We have
14 guests online