УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 
У календарі:
Нема подій
Творець розумного сміху
Автор: Ruslan Nazarets   
28.09.09

Ім’я Микити Павловича Годованця називають серед найпопулярніших і широко знаних майстрів української сатири і гумору. Талановитий поет-байкар, він залишив по собі чималу творчу спадщину, яка засвідчує піднесення української радянської байки на рівень сучасних до сатири і гумору загалом і до алегоричного жанру зокрема. В тім всенародне визнання і шана прийшли до поета не одразу, від перших кроків у літературі, а з роками тривалої, напруженої і плідної праці.

Саме в Кам’янці-Подільському Микита Павлович розпочав свій найпродуктивніший період літературної діяльності. Щорічно 26 вересня кам’янчани відзначають річницю від дня народження Патріарха української байки. Саме таке святкування відбулося в Кам’янець-Подільському історичному музеї-заповіднику (художній відділ) за ініціативи міської центральної бібліотеки. Адже до 115-ої річниці від дня народження Микити Годованця було відкрито кімнату байкаря. Кімнату було створено завдяки ініціативи та національної свідомості, великої відповідальності перед молодим поколінням Анатолія Микитовича Годованця, сина Патріарха української байки, Василя Федоровича Василашка, лауреата літературної премії ім. Лесі Українки, Мар’яна Іванович Красуцького, члена Національної Спілки Письменників України, Віктора Степановича Прокопчука, професора КПНУ, краєзнавця, завідуючого науковою бібліотекою КПНУ та багато ін.

На урочистостях були присутні: Віталій Васильович Нечитайло, професор КПНУ, члена Національної Спілки Письменників України, Василашка Василь Фелорович, Красуцький Мар’ян Іванович, Анатолій Микитович Годованець, Шеремета Іван Віталійович, який був близько знайомий з М.Годованцем, Прокопчук Віктор Степанович, Браеску Аркадій Ілліч, Байдюк Микола Олександрович, поет гуморист, Бартощак Людмила Миколаївна, поет, гуморист, член поетичного клубу „Ліра”. З великим захопленням слухачі сприймали байки Микити Павловича у виконанні студента ПДАТУ Свереди Валерія та учня 5-го класу, міської гімназії Валерія Ситнікова і студентів режисерського факультету коледжу культури і мистецтв.

Цікавими та захоплюючими були розповіді саме тих людей, які безпосередньо спілкувалися з Микитою Павловичем і є його учнями та послідовниками – це Василь Василашко та Іван Шеремета. По закінченні зустрічі усі присутні мали змогу познайомитися з новими творами місцевих краєзнавців, письменників, поетів, відчути атмосферу оригінальності, індивідуальності, поетичної краси.

Недарма, саме Кам’янець – Подільський називають столицею Байки, її методичним центром, а квартиру Микити Годованця по вул. Шевченка, 83 штаб-квартирою байкарів України.

  Коментарі відсутні.
Вам необхідно авторизуватись або зареєструватись, щоб розміщувати коментарі.
< Попер.   Наст. >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Original Xiaomi Mi Band 4 Smart Bracelet Heart Rate Monitor Xiaomi Mi Band 4 Global version with NFC Smart Watch -->
Фото
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
сторінку переглядають:
278 гостей