УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України з платіжної картки (Національний банк України)
 
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 
У календарі:
Нема подій
Каретний двір
Автор: Андрій Зломинога   
29.10.08

Техногенний розвиток суспільства заполонив нашу буденність до тієї міри, коли ми не уявляємо життя без цілком звичних речей (побутових приладів, засобів зв’язку, транспорту…). Нові технології настільки швидко розробляються, що навіть не встигають повністю впроваджуватись, як їх вже потрібно змінювати. Наше життя набирає обертів… А як хочеться зупинитись на хвильку, насолодитись спокоєм, зануритись в романтику … в романтику Старовинного міста “Квітка на камені”, відчути його значущість та багатовікову історію.

Реалізація даної ідеї довго визрівала в думках, проте, з певних обставин, для мене вона залишиться лише мрією ще довгий час. Отже, пропоную на розсуд читачів найкращого ділового видання міста, бізнес-ідею по створенню каретного двору, що цілком і повністю зміг би підкреслити історичність, колорит та особливість нашого міста.

Дана ідея не є новою ні в ЄС, ні в Україні. Проте, як не дивно, вона не набула широкого розвитку в Кам’янці-Подільському. Адже, що може бути романтичнішим ніж каретна прогулянка бруківкою вулиць Старого та нового міста. Серед цільових груп потрібно виокремити населення міста (відпочинок, обслуговування весіль та інших знаменних подій, прогулянки містом) – 100 тис. осіб, а також туристів і відвідувачів – близько 200 тис. осіб на рік. Оцінюючи конкурентне середовище міста слід зазначити слабку позицію сучасних аналогів даної послуги: кінні прогулянки верхи в Старому місті та на водоймі “Гунські криниці”; обслуговування знаменних подій раритетним автомобілем; прогулянки двоколкою; нещодавно запроваджені транспортні послуги лімузинів.

Характеризуючи кінні екіпажі (вози, в які зазвичай запрягають коней) необхідно зазначити, що бувають легкові і вантажні; колісні і ковзаючі; одноосні (двоколісні) і двоосні (чотириколісні); безресорні, напівресорні і ресорні; голобельні і дишлові. Всіх їх відрізняють велика кількість технічних параметрів, цілі використання, дизайн, матеріали та спосіб виготовлення.

Матеріальною базою здійснення даного виду діяльності є поєднання двох складових: безпосередньо транспортних засобів та утримання коней. Якщо з першою складовою все набагато простіше (можна придбати на будь-який смак та ціну), то з утриманням коней складніше, адже потрібно постійно діючу базу. Як висновок, слід зазначити, що даний вид діяльності з легкістю можуть розпочати саме організації, фізичні особи, які вже мають певну матеріально-технічну базу по утриманню коней або ж вже їх утримують.

Фінансовий план формується наступним чином. Видаткова частина складається з початкових капіталовкладень в придбання транспортних засобів та створення кінної бази, а також постійних витрат на утримання бізнесу. Вартість придбання карети (для обслуговування знаменних подій) та прогулянкового фаетона з повною комплектацією коливається від 70 до 200 тис. грн. Для розрахунків візьмемо усереднену ціну 135 тис. грн. (значні кошти можна заощадити самому виготовивши частину комплектуючих). Для створення кінної бази знадобиться земельна ділянка в межах міста або в околиці та будівля для утримання тварин (за приблизними оцінками вартість даної бази складе 150 тис. грн.). Капіталовкладення значно зменшуються при наявності частини основних засобів (земельної ділянки, будівлі, діючої кінної бази). Придбання двох дорослих коней обійдеться власнику в суму близько 20 тис. грн. Загальна сума початкових капіталовкладень 305 тис. грн.

На утримання бізнесу щомісячні витрати складатимуть: єдиний податок – 200 грн., комунальні платежі – 500 грн., утримання коней – 2000 грн., заробітна плата (2 працівників) – 4000 тис. грн., утримання основних засобів – 1000 грн., інші поточні витрати – 1000 грн. В загальному – 8700 грн. щомісяця.

Дохідна частина формуватиметься з двох частин: обслуговування знаменних подій (переважно в вихідні дні) та обслуговування населення та туристів – прогулянки містом (в будні дні). Час роботи залежить від наявності попередніх замовлень на надання послуг. Враховуючи екзотичність та популярність кінних екіпажів в інших містах можна прогнозувати щонайменше одного замовлення обслуговування знаменних подій в вихідний день (протягом місяця щонайменше вісім вихідних днів), що при вартості 1 години послуг 600 грн. (м. Київ – 200-300 $ за годину) та середній тривалості замовлення 2 години дасть дохід 9600 грн.

В будні дні обслуговування населення та туристів приноситиме 6000 грн. (щонайменше 20 днів в місяць при обслуговуванні 15 поїздок в день середньою вартістю 20 грн.). Загальний валовий дохід складе 15600 грн., з врахуванням щомісячних витрат чистий прибуток – 6900 грн. Термін окупності основних засобів – 44 місяці (близько 3,5 років).

При підвищені попиту обов’язковою умовою розвитку бізнесу є його розширення: придбання нових екіпажів, коней; розширення асортименту послуг, сфер обслуговування та території діяльності. І не забувайте про автора статті, можливо Ви його колись покатаєте в знак вдячності.

P.S. Я буду радий отримати Ваші зауваження, пропозиції, побажання, ідеї. Пишіть мені на E-mail: Ця адреса ел. пошти приховується від різних спамерських пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати Яваскрипт.

Андрій Зломинога

Всі статті з серії "Власна справа"

Вперше опубліковано в газеті "Ділове Місто", www.kam-podil.com

 
Обговорення (9 коментарів)
Каретний двір   13.11.2022 [03:10:13]
** Обговорення статті: Каретний двір **

Приключения на лошадях конечно интересно смотрится, но нужно быть осторожными, мало ли как повлияет эти поездки на ваш организм, в частности на мочевую систему. Знакомый так дискомфорт начал чувствовать, пришлось проходить лечение воспаления мочевого канала , благо клиника хорошая была https://harmony-health.com.ua/ru/service/urologiya/lechenie-uretrita/ , поэтому получилось без лишних проблем справится!
#116532
Каретний двір   31.08.2023 [15:07:23]
У мене зараз щось схоже на цистит. Шкода, нема змоги в клініку звернутися.
#116688
Каретний двір   02.09.2023 [18:55:35]
У мене таких проблем не було. Та й взагалі рідко хворію, тому що дбаю про свій організм. Можу вам хіба що порадити препарати Аюрведи для себе підібрати. От я зараз пропиваю курс Чаванпраш преміум https://ayurveda-portal.com.ua/uk/chavanprash-premium_ для загального зміцнення та підвищення імунітету. Осінь прийшла, треба підвищувати захисті сили організму.
#116692
Каретний двір   18.12.2023 [09:32:18]
Я за комфорт. Звісно, цікаво та незвично поїздити в кареті. Але краще на комфортному автомобілі пересуватись.
#116849
Каретний двір   22.12.2023 [21:08:01]
Так, я з вами згодна.Коли мені потрібно багато їздити, я також обираю автомобіль. В компанії ALIN https://alin.ua/ вигідні умови оренди та є величезний автопарк. Завжди можна щось нове собі обрати. Я вже на стількох марках та моделях авто каталась, що чудово розумію, яку машину хочу собі придбати.
#116856
Каретний двір   23.02.2024 [12:35:22]
А услугами такси кто-то пользуется? Можете посоветовать комфортную службу?
#116933
Каретний двір   24.02.2024 [19:27:58]
Я пользуюсь услугами Трансфер — Такси. Вот недавно в Польше был, заказал тут такси Киев Варшава , доехал с комфортом. Авто на прокат без водителя для меня не вариант. В пути я хочу отдыхать, а не переживать за дорогу, а с водителем арендовать, так лучше такси уже выбрать.
#116937
Каретний двір   22.03.2024 [14:34:54]
Хочу свою машину продати та взяти якусь іншу
#116966
Каретний двір   22.03.2024 [19:36:15]
Гарні умови для купівлі авто пропонують в Хапай, тут https://hapai.kiev.ua/ua/avtovikup подивіться. Якщо ваша машина відповідає вимогам, заберуть одразу та гроші ви отримаєте. Дуже зручно для тих, кому швидко потрібно продати чи обміняти свій автомобіль.
#116967

Вам необхідно авторизуватись або зареєструватись, щоб розміщувати коментарі.
< Попер.   Наст. >

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
сторінку переглядають:
17 гостей