УкраїнськаРусскийEnglish
Кам'янець-Подільський
Пульс Кам'янця-Подільського на Facebook - група Камянець-Подільський Онлайн
 
У календарі:
Нема подій
Обережно – менінгококова інфекція!
Автор: Кам'янець-Подільський міськрайвідділ ДУ"ХОЛЦ МОЗУ   
10.11.17

Однією із глобальних світових проблем та чи не найчастішою причиною смерті дітей від інфекційних хвороб є менінгококова інфекція. Ось і нещодавно в м. Києві зареєстровано спалах на дану хворобу. На жаль не обійшлося без смертельних випадків. Не оминає дана проблема і Камянеччину. Так за останні 5 років захворіло на менінгококову інфекцію 6 осіб, 1 дитина померла.

Що ж це таке менінгококова хвороба?

Менінгококова хвороба - це гостре розповсюджене захворювання, яке може проявлятися ураженням оболонок головного мозку (менінгіт, менінгоенцефаліт), менінгококцемією (сепсис, без ураження мозкових оболонок, але ураженням інших органів) та менінгококовим назофарингітом з клінічними проявами широкого діапазону: від безсимптомного носійства до блискавично-протікаючих менінгококцемії і гнійного менінгоенцефаліту з летальним результатом.

Збудник інфекції - менінгокок, який швидко гине під дією ультрафіолетових променів та деззасобів.

Джерелом інфекції може слугувати тільки людина. Основним джерелом інфекції являються «здорові носії». Хоча від них зараження відбувається набагато рідше ніж від хворих, зате їх кількість перевищує захворілих в тисячі разів. Хворі менінгококовим назофарингітом найбільш небезпечні в епідемічному відношенні по інтенсивності зараження. Хворі на менінгококовий менінгіт являються самими інтенсивними виділювачами збудника, проте зараження від них відбувається лише в 1-3% випадків.

Інкубаційний період при менінгококовій інфекції складає від 2-х до 10-ти днів, а в середньому - 4-6 днів. Після захворювання залишається імунітет.

Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом, вхідними воротами являються слизові оболонки носоглотки. В подальшому залежно від стану організму збудник може проникати в кров та різні органи.

Найбільше захворюваність реєструється серед дітей, особливо молодшого віку. Основними групами ризику являються організовані дитячі колективи.

Які ж симптоми менінгококової хвороби? Симптоми залежать від форми менінгококової інфекції. Так при носійстві вони відсутні взагалі. При назофарингіті (запалення слизової оболонки носу та глотки) констатується закладеність носа, біль в горлі, підвищення температури до 38 С. При менінгіті (запалення твердої мозкової оболонки) відбувається швидкий розвиток захворювання, підвищення температури до 40С, озноб, часта блювота , підвищена чутливість до звуків, світла, шкірна чутливість, сильний головний біль, судоми, хворий лежить із запрокинутою назад головою та підтягнутими до живота ногами. При менінгококцемії (циркуляція та розмноження менінгококів в крові з враженням всіх органів) – це різкий підйом температури до 40С, в’ялість, загальна занепокоєність, нудота, блювота, висипи на шкірі у вигляді зірочок синьо-фіолетового кольору, можлива набряклість суглобів та болі в них. У важких випадках захворювання протікає блискавично, температура тіла піднімається до 41С, з’являються висипи які зливаються, виникають різного виду кровотечі, артеріальний тиск падає і через декілька годин в більшості випадків хворий помирає.

Профілактикою менінгококової інфекції, попередження ускладнень та летальних випадків може слугувати раннє виявлення джерела інфекції, санація носіїв, обов’язкова госпіталізація та лікування хворих. Виписка захворілих із стаціонара проводиться тільки після двох від’ємних результатів бактеріологічного обстеження. В вогнищі на протязі 10-ти днів проводять медичний нагляд за контактними, а також їх дворазове обстеження. В колективі де був виявлений хворий на менінгококову хворобу нові особи не приймаються на протязі 10-ти днів після ізоляції останнього хворого. Важливо також дотримуватися санітарно-протиепідемічного режиму в дитячих дошкільних закладах, школах, гуртожитках і т.д. Одним із ефективних методів профілактики являється прийом в осінньо-зимовий період полівітамінних препаратів, або вітаміна С.

Звертаємося до всіх батьків – будьте пильними, не пропустіть перші ознаки менінгококової інфекції та своєчасно звертайтесь до лікарів!

 


Інформацію про стан розрахунків за тепловодопостачання оновлено за станом на 1 листопада 2017 року
Автор: Alex Andrushchak   
07.11.17

Інформацію про стан розрахунків з КП "Міськтепловоденергія", м. Кам'янець-Подільський за тепловодопостачання оновлено за станом на 01/11/2017 року.

Інформація про стан розрахунків за тепловодопостачання

 


Позбавлення волі за крадіжки з автомобілів
Автор: Кам’янець-Подільська місцева прокуратура   
23.10.17

09 жовтня 2017 року Апеляційним судом Хмельницької області задоволено апеляційну скаргу прокурора Кам’янець-подільської місцевої прокуратури на вирок Кам’янець-Подільського міськрайонного суду від 30 червня 2017 року.

Встановлено, що двоє осіб, які раніше уже притягувались до кримінальної відповідальності, упродовж квітня-травня минулого року вчинили майже три десятки крадіжок з автомобілів у м.Кам’янці-Подільському та заволодіння двома транспортним засобом у м. Дунаївці.

Зазначених осіб визнано винними за вчинені злочини та призначено їм покарання відповідно 6 та 3 років позбавлення волі.

Ухвалою апеляційного суду, другого засудженого, зважаючи на наявність у нього на утриманні двох неповнолітніх дітей, звільнено від відбування покарання на підставі Закону України «Про амністію у 2016 році» .

Прокурор місцевої прокуратури                                   Лозінський О.В.

 


Стягнення коштів до бюджету за самовільне використання землі
Автор: Кам’янець-Подільська місцева прокуратура   
17.10.17

Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою заявлено позов до одного з підприємств міста про стягнення до місцевого бюджету близько 300 тис. грн. збитків, завданих використанням землі  без правовстановлюючих документів.

Встановлено, що підприємство з 2008 року є власником будівель і споруд в місті Кам’янці-Подільському. Для обслуговування нерухомого майна, рішенням сесії міської ради вказаному підприємству  надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Однак, на даний час право користування (оренди) земельною ділянкою у відповідності до вимог законодавства не оформлено.

Прокурор місцевої прокуратури Т. Слиз

 


Стартував новий епідемічний сезон по грипу
Автор: Кам'янець-Подільський міськрайвідділ ДУ"ХОЛЦ МОЗУ   
11.10.17

З 02.10.2017 року (40-й тиждень) розпочався новий епідсезон по грипу 2017-2018 років. Різко підвищилась захворюваність ГРВІ серед населення міста. Найкращий спосіб вберегтися від сезонного грипу — щорічна вакцинація. Та якщо притримуватися простих правил, то навіть без вакцини шанси вберегтися від захворювання виростають в рази. Декілька важливих порад від медиків допоможуть уникнути хвороби в розпал сезону грипу.

1. Уникайте близького контакту

Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, які хворіють на застуду, мають нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію поруч з іншими, щоб вберегти їх від хвороби.

2. Захворіли — лишайтеся вдома

Якщо можливо, то візьміть вихідний з роботи або навчання. Грип швидко передається іншим, тож ваше перебування в людних місцях сприятиме поширенню інфекції.

3. Прикривайте ніс та рот

Під час кашлю та чхання грип розповсюджується особливо швидко. Прикрийте серветкою органи дихання — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.

4. Мийте руки

Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.

5. Намагайтеся не торкатися обличчя

Очі, рот та ніс для мікробів, як вхідні двері. На руках дуже багато мікробів та торкаючись ними обличчя ви збільшуєте їхні шанси потрапити в організм.

6. Привчіть себе до корисних звичок

Ретельно очистіть та продезинфікуйте поверхню, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий. Стежте за достатньою кількістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.

 


Інформацію про стан розрахунків за тепловодопостачання оновлено за станом на 1 жовтня 2017 року
Автор: Alex Andrushchak   
06.10.17

Інформацію про стан розрахунків з КП "Міськтепловоденергія", м. Кам'янець-Подільський за тепловодопостачання оновлено за станом на 01/10/2017 року.

Інформація про стан розрахунків за тепловодопостачання

 


<< Початок < Попер. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наст. > Кінець >>

Результати 55 - 60 з 2235

Дизайн та розробка Logic Land Ltd.

Меню
Кам'янець-Подільський
Блог
Політика
Комуналка
Статті
Каталог сайтів
Каталог підприємств
Фото
Пошук на сайті
Листівки
Форум
Фестивалі
Карта сайта
Веб-майстру
Групи
Гостьова книга
Бронювання готелів
Партнери сайту
Інформери
Кам'янець-Подільський online
Обмін лінками - отримати код »


Фото
Експорт новин
Новини (RSS 1.0)
Новини (RSS 2.0)
Блог (RSS)
Форум (RSS)
Хто на сайті?
сторінку переглядають:
141 гостей